Захист України допомагає Росії фінансувати війну, пише публікацію.
Росія все ще заробляє мільярди експорту викопних палив на захід, тому їй вдається фінансувати війну в Україні. Це доводить дані Центру енергетичних та чистих повітряних досліджень (CREA), які були проаналізовані ВВС.
Аналітики підрахували, що з початку повного вторгнення Росія отримала втричі більше за експорт вуглеводнів, ніж Україна отримала у вигляді допомоги від союзників, і самі союзники виплачували Росію за її скам’янілості більше, ніж Ківів запевнив Кієві за допомогу.
Слід зазначити, що дохід від продажу нафти та газу має вирішальне значення для підтримки російської військової машини. З початку повного вторгнення в масштабі Росія отримала понад 883 мільярди євро (973 мільярди доларів) від експорту викопного палива, у тому числі 228 мільярдів євро з країн, які наклали на них санкції. Частка лева цієї суми – 209 мільярдів євро – надходить з країн ЄС.
Незважаючи на припинення російського газового транспорту Україною в січні 2025 року, він все ще входить до Європи через Туреччину в більших обсягах. За даними CREA, його доставка зросла на 26,77% у січні та лютому 2025 року порівняно з аналогічним періодом 2024 року.
У 2024 році російські доходи від експорту нафти RAW збільшилися на 6% до газу трубопроводу на 9% порівняно з попереднім роком. Експорт газу до Європи збільшився на 20% у 2024 році, а експорт зрідженого природного газу (СПГ) досяг рекордного рівня, і тепер половина експорту СПГ з Росії йде до ЄС, каже CREA.
Матеріал зазначає, що уряди багатьох європейських країн не хочуть дійсно обмежувати російські можливості виробництвом та продажу нафти, оскільки вони бояться наслідків для світових енергетичних ринків, зокрема зростаючими цінами на енергію. Однак, на думку активістів та експертів, уряди західних урядів мають інструменти та кошти для припинення потоку нафти та доходу від газу Кремліна.
За словами колишнього міністра енергетики Російської Федерації, а тепер опозиційної політики Володимира Мілова, санкції, накладені на російську торгівлю енергетикою, не є ефективними, а обмеження цін на нафту, прийняті “великою семи”, не працює. На його думку, необхідно чинити тиск на “тіньовий флот” російських танкерів, які беруть участь у обхід санкцій.
Експерти, обстежені ВВС, скептично ставляться до заяв Дональда Трампа, що війна з Україною закінчиться, якщо ОПЕК знизить ціни на нафту.
“Люди в Москві сміються з цієї ідеї, тому що американська сланцева нафтова промисловість, найменш конкурентоспроможна нафтова промисловість у світі, – це сторона”, – сказав Мілов.
Аналітик Crea Vaibhav Raghunandan додав, що вартість виробництва нафти в Росії нижча, ніж у країнах ОПЕК, наприклад, в Саудівській Аравії, тому вони будуть страждати від зниження цін на нафту з Росії.
“Аравія ніколи не погодиться. Вони намагалися це зробити раніше, і це призвело до конфлікту між Саудівською Аравією та США”, – сказав він.
Резнер каже, що існують як моральні, так і практичні проблеми, пов’язані з тим, що Захід купує російську енергію, підтримуючи Україну:
“Ми опинилися в ситуації, коли фінансуємо агресора у війні, яку ми засуджуємо і фінансуємо опір цієї війни”.
Санкції щодо Російської Федерації: нинішні новини
Як раніше повідомляв Уніан, 20 травня Європейський Союз схвалив 17 -й пакет санкцій проти Росії. Вона спрямована проти майже 200 кораблів свого тіньового флоту. Нові заходи також застосовуються до гібридних загроз та прав людини.
Політико, посилаючись на американських чиновників, написав, що президент Дональд Трамп втрачається у зв’язку з Путіном, але вагається з рішенням про санкції. Колишній спеціальний представник США в Україні Курт Уокер скептично оцінив ймовірність вирішальних кроків Трампа: “Я дуже, дуже скептично ставлюсь до того, що Трамп коли -небудь застосовуватиме серйозні санкції чи ресурси з Росією. Він мав стільки можливостей для цього, і завжди згасав”.
Колумоніст Джеймс Пертіні також помітив, що санкції ЄС не будуть лякати Путіна, і тому нам потрібні більш рішучі кроки США. За словами автора матеріалу, Сенат повинен подати голосування щодо 500% зобов’язань імпортувати товари з країн, що купують нафту, газ, уран та інші продукти з Росії та співпрацювати з Палатою представників, так що він нарешті буде на столі Трампа.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)