Після більш ніж трьох років максимальної сили, Росія ще більше від перемоги, ніж на початку вторгнення.
Незважаючи на очевидну користь для всіх видів військових ресурсів, Росія ще не змогла подолати Україну у повнометражній війні. Однією з головних причин цього є вражаюча здатність адаптувати українців, які знаходять вмілу партію проти кожного російського металу, журналіста Крістіана Керіла, який тривалий час спеціалізується на російській темі, пише на сторінках зовнішньої політики.
Він зазначає, що восени 2022 р. Росія розпочала кампанію регулярних набігів безпілотників “Шакуд”. Збройні сили України мали проблеми з виявленням звичайних методів: безпілотники пролетіли занадто низько, ховаючись між складками полегшення, в яких радіолокали їх не бачать.
“Двоє українських інженерів швидко знайшли рішення. Сьогодні країна покрита мережею з 9 500 мікрофонів, встановлених на стовпах з двома системами. Мікрофони, підключені до мобільних телефонів, дотримуються” Shared “звуком і надсилають ці дані в центральну систему”, -пише Кіріл.
За його словами, кожен такий стовп з мікрофоном коштує менше 500 доларів США, що робить всю мережу відомою як “небесна фортеця”, дешевша, ніж пара патріотичних снарядів.
Ця українська здатність знаходити дешеві, але ефективні асиметричні рішення для протидії набагато сильнішому агресору пояснює, чому успішна робота “мережі” не повинна бути надто здивованою.
“Ця нерівність змусила українців виявляти творчість, обійти традиційну бюрократію та надати солдатам та підприємцям шукати несумісні рішення, які швидко задовольняють потреби поля бою. Оскільки він значною мірою ігнорує традиційну військову ієрархію та її повільні процеси” зверху внизу “
Карель переконаний, що “плоска війна” – це запланована стратегія Київ, а не лише реакція на складне положення держави. На його думку, ця філософія є відображенням останньої політичної історії України, в якій країна поступово відмовилася від радянського централізму на користь сучасної децентралізації.
“Однією з найяскравіших особливостей нової філософії є акцент на економічній ефективності”, – пише Кіріл, нагадуючи, що українці використовували безпілотники в Інтернеті, щоб знищити літаки, і навіть сотні мільйонів доларів.
Журналіст підкреслює, що ефективність української оборони ґрунтується на тому, що багато найважливіших військових рішень приймаються Управлінням президента чи загального персоналу, але на рівні бригади. Наприклад, бригади мають право самостійно здобувати персонал і незалежно встановлювати свої завдання, залежно від кваліфікації цих людей. Самі бригади контактують з виробниками зброї, і навіть незалежно створюють для них безпілотники або компоненти на власному обладнанні.
Це зменшення відстані між солдатами та виробниками зброї дає несподівані результати. “Небагато армії у світі матимуть сміливість служби з морським безпілотником, оснащеним ракетами, типом, який минулого місяця зняв двох російських бійців на Чорному морі”, – захоплено пише Кирило.
Журналіст також нагадує інші сміливі рішення українців, таких як значні успіхи у використанні штучного інтелекту у війні.
“Перевага України – це не індивідуальні технології, які вона впровадила, а в здатності регулярно наздогнати Росію в інноваційному циклі”, – сказав Джойс Хакме, заступник директора програми міжнародної безпеки в Британському аналітичному центрі Chatham House. Автор публікації з нею погоджується і додає, що швидкість стала зброєю українців.
Журналіст звернув увагу на той факт, що в США інтелектуальні люди вже частково наслідували конкретну стратегію ведення війни, яку українці озброїли. Наприклад, Пентагон запустив програму реплікаторів, яка має на меті створити багато дешевих безпілотників у співпраці з приватними компаніями. За словами Кіріла, ця програма, безумовно, була створена на основі досвіду України. Окрім “прискорення та впровадження інноваційних технологій” американською армією, яка має на меті стимулювати військові інновації шляхом обходу стандартних процедур замовлення.
Операція “Pautetina”: Останні новини
Як писав Уніан, українська операція знищення російської стратегічної авіації усунула картки з рук Трампа. Американський президент мріяв зробити Москву союзником у своєму протистоянні з Іраном та Китаєм, а натомість він побачив нездатність Росії впоратися зі значно меншим і слабшим Україною.
У той же час українська операція злякалася американської армії та чиновників. Вони побачили, як легко вдарити дорогі площини навіть у захищених повітряних базах. У тому числі в Сполучених Штатах.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)