Великобританія та Франція намагалися досягти участі США у форматі повітряного покриву, контролювати кордони та надати інтерв’ю, але безрезультатно.
Сполучені Штати відмовляються надавати фонди протиповітряної оборони на підтримку “сил стримування”, які Великобританія та Франція планують поставити на посаду України. Блумберг інформує про це стосовно джерел, які знають ситуацію.
Слід зазначити, що європейські союзники під час обговорення з американськими колегами дійшли висновку, що президент Дональд Трамп не гарантує, що вони шукають підтримки Європи, “коаліції тих, хто хоче”.
“Небажання Сполучених Штатів надавати підтримку, про яку запитують європейські партнери, підкреслює суперечку між західними союзниками щодо реагування на російську агресію в Україні. Європейські чиновники заявили, що гарантія США разом із сильними українськими військами, які підтримують союзники у формі навчання та солдатів”, – йдеться у статті.
Незважаючи на зменшення очікувань потенційної пропозиції проводу України, США, Великобританії та Франції все ще сподіваються, що Сполучені Штати продовжуватимуть надавати співбесіду, а також контролювати кордон між Україною та Росією, дають джерела.
Стверджується, що деякі європейські чиновники також сподіваються, що Трамп втручається, якщо британські та французькі війська стануть цілями Росії в Україні, але вони вважають малоймовірним, що це дасть таку гарантію в письмовій формі.
За словами Блумберга, європейські уряди адаптували оцінку того, що потрібно для припинення Росії. Тепер вони вважають, що існує достатня кількість комбінацій українських сил, навчання союзників, європейських військ та літальних апаратів, що розповсюджуються на східній Фланці НАТО, а також патрулювання в Чорному морі. Посол США в НАТО Меттью Вітахер сказав:
“Ми цінуємо роботу, яку виконують союзники, зокрема Франція та Великобританія, а також Німеччина та інші країни, щоб створити коаліцію волонтерів. Ми очікуємо, що всі наші європейські союзники продовжуватимуть відігравати провідну роль у забезпеченні військових ресурсів та політичного капіталу реалізації гарантій безпеки”.
Важливо, щоб союзні сили, які допоможуть забезпечити безпеку повітряного простору, узбережжя та землі в Україні, розміщуючи європейські війська з кордону у важливих портах та в інфраструктурних установах, а також продовження постачання військової техніки, залежали від мирного поселення, яке, на думку європейських чиновників, стає менш ймовірним.
За словами журналістів, Великобританія та Франція завершили розробку плану щодо розміщення та діяльність цих сил, але призупинили його впровадження до переговорів щодо припинення зброї.
Коаліція тих, хто хоче – деталі
Раніше Великобританія та Франція намагалися переконати Трампа надати повітряну підтримку, а також забезпечити спостереження за кордоном та розвідкою.
З 30 учасників коаліції, до складу якої входять також неєвропейські країни, такі як Канада, Австралія, Японія та Нова Зеландія, п’ятнадцять пропонували своїм солдатам, включаючи літаки, військові кораблі та інше військове обладнання.
Телеграф писав, що британські та французькі чиновники визнали, що за підтримки України пріоритетним завданням не повинно бути розподіл європейських військ для контролю потенційного припинення зброї, а тривалого зміцнення можливостей оборони України без участі США.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)