Літаки, пошкоджені та знищені внаслідок страйків, становлять близько 20% росіян, готових до використання довгої авіації.
1 червня 2025 року Україна здійснила унікальну операцію “паутетин”, під час якої також напали кілька російських аеропортів. Ворожі бомбардувальники, які Росія ніколи не може відновити, вражені.
За даними Financial Times, такий “ущільнений флот” російської авіації може змусити Кремля думати про напади в Україні. Аналітики кажуть, що операція, яка була запланована на 18 місяців, швидше за все, матиме обмежений вплив на ядерний потенціал Росії. Однак це вплине на щоденну ситуацію в Україні.
Не менш важливим є той факт, що напередодні переговорів у Стамбулі Україна змогла показати, що здатна змінити динаміку на полі бою, змушуючи Москву прийняти нову реальність: тепер території в глибинах російської федерації беззахисні навіть без використання західної зброї.
Військовий аналітик Карнегі для міжнародного світу Майкл Кофман зазначає, що напади України на російські аеропорти “, безсумнівно, погіршили потенціал Росії вдарити”. Очікується, що Кремль спробує замінити пошкоджені площини.
“Хоча цього може бути недостатньо, щоб зупинити удари до України, враховуючи розмір російського флоту бомбардувальників, це показало, що продовження війни має реальну ціну статусу Росії як військової сили”, – каже Кофман.
Financial Times зазначає, що літак пошкодив і знищився внаслідок потрясінь, на нього становить близько 20% російської авіації.
Дослідник університету Осло Фабіан Гофман зазначає, що багато бомбардувальників пройшли технічне обслуговування. Однак постраждалих літаків ці літаки були одним із найактивніших, що робить російські втрати особливо руйнівними.
Колишній чиновник НАТО у випадку Controlrol ATRACS, Вільям Альберк, який зараз працює в центрі Пірссона, також додав, що Росія використовувала цих бомбардувальників для страйку в цивільних закладах в Україні. Включаючи – під час останнього масового вогню:
“Вони спричинили стільки страждань і нещастя.
Тепер у Росії не тільки буде менше бомбардувальників на напади на територію України, але буде змушений розглянути можливість змінити свою тактику.
“Якщо Росія буде змушена розійтись для їх захисту, вони безпосередньо зменшать свою здатність нанести масові удари та придушити українську протиповітряну оборону”, в надзвичайних ситуаціях, цитованих Альберком.
Вплив нападу на ядерний елемент Російської федерації
Під час нападу на аеропорти Російської федерації Радянські Ту-95 та Ту-22м3 отримали травми. Ці літаки більше не виробляються. Росія, як правило, могла відмовитися від спроб замінити втрачений флот, але він триватиме, і, можливо, навіть десятиліття, каже Вільям Альберк.
У той же час, вплив мережі “мережі” на ядерну доктрину Росії, ймовірно, буде обмежений. Російська ядерна тріада складається з наземних, морських та повітряних установ. Остання Російська федерація вже давно була найменшою з високою чутливістю. Тому українська атака може поглибити це “переміщення” стосовно інших перевізників.
Фабіан Гофман з Університету Осло додає, що стратегічні бомбардувальники становлять близько 10% стратегічних систем постачання ядерної зброї в Росії. У той же час підводні човни становлять близько 30 відсотків, а близько 60 відсотків початкових систем на основі землі.
У той же час зазначається, що українська атака стала сигналом для Москви, що навіть території Російської федерації з України вже не можна вважати безпечним.
“Серед росіян виникає враження, що розмір самої країни забезпечує стратегічну глибину – своєрідне притулок. Те, що українці зробили, – це удар по суті цього припущення”, – сказав Аль Ітберк.
Операція “Web”
У ці вихідні українські спецслужби провели вражаючу операцію, атакуючи декількох аеропортів у Росії – зокрема авіабази оленів та Белаї. Операція була підготовлена понад 1,5 роки, заявив президент України Володиміра Зеленського.
Генеральний персонал Збройних сил України 3 червня підтвердив, що постраждали 41 літак противника. Серед них стратегічні бомбардувальники та інші типи бойових літаків.
Глава СБУ Василі Меріук сказав, що ми говоримо про TU-95MS, TU-22M3, TU-160 Bombers та один літак виявлення A-50.
Але експерти попереджають, що навіть незважаючи на це, Росія все ще має кошти на масові напади в Україні.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)