Гроші від українського внеску будуть перенесені до Фонду відновлення.
Рада Верховна прийняла законопроект (№ 13256) щодо змін до бюджетного кодексу з метою виконання ресурсної угоди між Україною та США.
За словами депутата Ярослава Желеняка, 309 парламентарів проголосували за остаточне прийняття законопроекту.
За словами Железняка, відповідно до Закону, внесок України буде складатися з половини коштів, отриманих після вступу на дію контракту з:
- Пенсії для видобутку (нафта, газ, газовий конденсат тощо) від нових ліцензій;
- видання нових спеціальних резолюцій у використанні надр;
- Продаж державної частини продукції на основі нових контрактів щодо поділу продукції.
Гроші будуть заборонені на спеціальний фонд державного бюджету, а рішенням головного менеджера (ймовірно, Міністерства економіки) буде перенесено до фонду відновлення.
“Дозвольте нагадати вам, що було б умовно, якби такий контракт працюватиме протягом 5 років з 2019 року, принесе близько 71 мільйонів доларів”. Рлесник помітив.
Мінеральна угода – останні новини
Сполучені Штати та Україна підписали угоду про доступ до українських природних ресурсів, що передбачає створення інвестиційного фонду відновлення України. Контракт передбачає рівне партнерство двох держав: Фонд створений 50/50, і жодна із сторін не матиме рішучого голосу. Повна власність та контроль підводних човнів залишаються в Україні.
Також у підписаній угоді немає посилань на будь -які зобов’язання боргу України перед США. Реалізація договору дозволить обом країнам збільшити свій економічний потенціал через рівну співпрацю та інвестиції.
За словами прем’єр -міністра Дениса Шмігала, інвестиційний фонд буде зареєстрований у США, але буде працювати в Україні, а також головний рахунок фонду, в якому Україна виплатить свій внесок в Україну з Гривніасом.
23 травня перший заступник прем’єр-міністра Юлія Свіріденко заявила, що Україна та США завершили всі необхідні процедури запуску фонду відновлення американців.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)