Протягом декількох хвилин фахівці з семінару можуть перетворити звичайний квадрокоптер у ударний безпілотник, наповнений вибухівкою.
Українці перетворюють приватні будинки в семінари з бойових безпілотників. Крім того, такі семінари дуже часто розташовані біля зони війни, пише Ель Пейс.
У звичайних будинках Доннецкіна, які не виглядають інакше, ніж інші, всередині є робота, яка може вирішити долю спереду. Один з цих центрів, розташований поблизу Скровську, українська армія перетворилася на реальний центр модернізації безпілотників. Без ознак, без сигналів – але всередині роботи готується робота, в якій народжується нова зброя від цивільного домінування проти російських окупантів.
Семінари, “вирощування, як гриби”, стали ключем до п’яти підрозділів БПЛА, які підтримують захист сотень кілометрів фронту. Тут привозять безпілотники з держави та волонтерів – прості комерційні пристрої, які змінюються в бою протягом півгодини.
“Іноді ми доставляємо до 100 безпілотників, хоча зазвичай близько 20”, – каже солдат 68 -ї бригади під псевдонімом Флінт.
У своїй імпровізованій лабораторії – 3D -принтер, пайку, двигуни, дроти та коробки та між ними – десять людей, які створюють камікадзе та барабани.
Більшість безпілотників – це моделі FPV, які не повертаються після запуску. Деякі модифіковані з точки зору звільнення вибухівки або транспортування товарів у важкі точки. Є більші пристрої з можливістю досягнення цілей на 20 км.
Ці “гаражні майстерні” працюють завдяки людям, які були офісними працівниками вчора. Вадім – колишній комп’ютер з Кхмельницького, Сергій – колишній продукт медичного обладнання, Темна – піхота, а тепер пілот безпілотника Спеціального Ахілла. “Флінт” каже:
“Це технологічна раса. Росія має більше ресурсів, але ми швидше і гнучкіші”.
За його словами, минулого року дрони йшли вперед без витонченості. Тепер кожен проходить адаптацію – система управління, камера, сигнал – все налаштовано в руках, у тісних приміщеннях звичайних будинків.
Одним із проривів є безпілотники, які літають на волоконно -оптичному кабелі завдовжки до 30 км. Їм не потрібно радіосвіту, тому складніше піддавати себе утопленням. Але поки що такі досягнення є штучними, крихкими і потребують вдосконалення.
“Ми працюємо над тим, щоб полегшити роботу піхоти та врятувати життя”, – додає Сергій.
І хоча фронт зараз йде на десятки кілометрів, ситуація може змінитися в будь -який час. Прикріплення вже побудовані поблизу будинку господаря: траншеї, “Драконові зуби” та глиняні насипи. Але навіть під загрозою евакуації ці підземні вузли все ще працюють – тому що кожен зібраний безпілотник може змінити хід битви.
Безпілотники у війні – головне повідомлення
Безпілотники стали головною зброєю сучасного поля бою та недавня операція “веб -” – символ їх еволюції в Україні. Престони FPV, дрони Kamikaze, скаути та морські безпілотники докорінно змінюють тактику битви, замінюючи дорогі системи дешевими мобільними рішеннями.
Блумберг пише, що Україна перетворилася на світового лідера у безпілотній війні, використовуючи дешеві, але ефективні безпілотники, щоб зупинити вторгнення російського та знищити обладнання противника, що в тисячі разів дорожче. Крики FPV, які коштують приблизно 400 доларів США, демонструють неймовірну ефективність пошкодження бронеавтомобілів, складів та командних станцій.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)