Шість із семи лідерів G7 були готові підтримувати складне формулювання проти Росії, але США наполягали на звільненні тексту.
Саміт Semey Group (G7) закінчився без спільної заяви війни в Україні через посаду США. Про це повідомляють Reuters та CBC News стосовно свідомих дипломатичних джерел.
За словами канадського чиновника, Канада, яка цього року очолювала G7, була змушена відмовитися від планів рішучої заяви після того, як США висловили суперечку з її формулюванням. Прем’єр -міністр Канади Марк Карні планує окремо опублікувати заяву Голови G7, в якому він закликає зміцнити санкції проти Росії та підтримувати мирні ініціативи, на яких головували США.
Як результат, було прийнято шість окремих тверджень, але питання про Україну залишилось без консолідованої позиції.
За словами Reuters, європейські дипломати намагалися переконати Дональда Трампа, який раніше висловив підтримку Володимира Путіна, потребуючи складних коштів проти Російської федерації. Трамп, за даними джерел, хоча він виявляв інтерес до ідеї зростаючого тиску, не давав жодних обіцянок.
Президент України Володиміра Зеленського, який був присутній на вершині, отримає нову допомогу з Канади, але не зможе розраховувати на колективну заяву G7 або на подвійній зустрічі з Трампом.
News CBC зазначає, що шість із семи лідерів G7 були готові підтримувати сувору формулювання проти Росії, але Сполучені Штати наполягали на звільненні тексту, побоюючись негативного впливу на можливі мирні переговори.
G7 Саміт у Канаді – основні повідомлення
Група SEMEY у 2025 році відбулася з 13 по 17 червня в Канадському Галіфаксі. Канада, яка очолювала цього року, прийняла лідерів провідних демократичних країн світу: США, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Японії та представників Європейського Союзу.
Такі теми, як етичне регулювання штучного інтелекту, безпека критичних корисних копалин, глобальні міграційні виклики, боротьба з лісовими пожежами та розвиток квантових технологій.
Президент України Володимір Зеленський, який отримав нову допомогу від Канади, взяв участь у саміті, але він не міг зустрітися з президентом США Дональдом Трампом. Напруга також призвела до того, що позиція США пом’якшила антиретичні препарати в кінцевому документі, що запобігло прийняттю колективного положення країн G7.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)