Очікується, що члени Альянсу погоджуються з новою цільовою 5% ВВП для оборони – включаючи підтримку України.
На наступному саміті НАТО в Гаазі країни -члени розглянуть амбітну ініціативу: що дозволяє включити витрати на захист України до нових загальних витрат. Мета – щонайменше 5% ВВП, з яких 3,5% слід виділити на основні потреби в обороні, а ще 1,5% – у випадку кібер -захисту, інфраструктури та цивільної готовності пише Bloomberg.
Цього року лідери альянсу обговорять лише одне питання – захист фінансування, не кажучи вже про розширення чи стратегічну допомогу України. Така стислість, як і формат зустрічі, на якій планується лише одна робоча сесія та вечеря з королем Нідерландів, повинна зменшити ризик державних конфліктів з президентом США Дональдом Трампом, який неодноразово критикував партнерів НАТО за “недостатні витрати”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рутте сподівається, що Трамп буде сприйнятий 5 -відсотковий поріг як політична перемога, яка може підтримувати активну участь Сполучених Штатів в Альянсі. Попередня проект декларації, з якою Блумберг познайомився, також вказував на бажання усунути бар’єри в торгівлі оборонною продукцією.
У той же час, проект не згадує перспективу вступу України до НАТО, яка була зосереджена на попередніх вершинах. Також немає повторення минулорічної обіцянки надати Україну 40 мільярдів доларів. Однак у галузі колективної оборони є сильний обов’язок, і Росія безпосередньо називається “ризиками євро -атлантичної безпеки”, хоча це не вважається агресором у війні з Україною.
Китай, який раніше вважався фактором, що підтримує вторгнення Російської федерації, взагалі не вказаний у документі.
НАТО збільшує витрати на захист
Як повідомив Уні, деякі країни НАТО пообіцяли збільшити витрати на оборону до понад 5% ВВП, намагаючись зміцнити свій військовий потенціал. Союзники також бояться, що Сполучені Штати частково можуть зменшити свою присутність у Європі, зосереджуючись на інших регіонах, таких як Індо-Тихоокеанський.
Нещодавно генеральний секретар НАТО Марк Рутте заявив, що держави -члени Північного Атлантичного альянсу (НАТО) повинні критично підвищити протиповітряну оборону та оборону ракети.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)