Росія збільшує мілітаризацію та усуває українську ідентичність.
П’ята територія України в даний час знаходиться під контролем Росії, і для українців, які живуть в умовах окупації, малоймовірно, що будь -яка майбутня угода в кінці війни змінить її. В інтерв’ю з BBC троє українців з різних міст, контрольованих Росією, розповідали про життя в окупації та про те, що Росія веде до напружених територій.
Mavka (далі – використання прізвисько) вирішив залишитися в окупованому мелітополі, “тому що несправедливо, що хтось може просто прийти до мене додому і взяти його”.
Він каже, що в останні місяці вона помітила зміцнення не лише суворої політики видобутку в місті, а й збільшення мілітаризації всіх зон життя, включаючи школи.
За словами Павел, який живе в Маріуполі, місто відчувається так, ніби воно “відрізане” від зовнішнього світу.
Він каже, що зараз російське громадянство потрібно, якщо ви хочете працювати, вивчати або отримувати термінову медичну допомогу:
“Якщо чиясь дитина, скажімо, відмовляється співати російський гімн у школі вранці, FSB відвідає своїх батьків”, – пише їм “, і тоді все може статися”.
За словами Павел, більшість тих, хто залишився в Маріуполі або повернувся, щоб допомогти своїм старшим родичам або через свої квартири. Він зазначає, що найбільше хвилювання в Маріуполі – це врятувати ваш дім, оскільки більша частина майна, пошкодженого російським бомбардуванням, була знищена, а витрати на життя та безробіття швидко зростають:
“Я б сказав, що 95% усіх розмов у місті стосуються нерухомості: як повернути її, як її продати. Ви чуєте, як люди говорять про неї, стоячи в черзі на хліб, по дорозі до аптеки, на ринку харчових продуктів, скрізь”, – говорить він.
Ірина, яка живе в окупованому Криму, вирішила залишитися, також доглядає за старшим родичем, але також тому, що не хотіла залишати “свій прекрасний дім”.
Він каже, що на півострові всі ознаки української ідентичності в громадських місцях було заборонено, і, за її словами, він більше не може говорити з українською мовою в громадських місцях, “тому що ви ніколи не знаєте, хто може вам сказати владі”.
Якого українці очікують у окупації від мирної угоди
За словами Мавкі, люди, які займаються окупацією, уважно стежать за тим, що відбувається в Києві, “тому що важливо, щоб ми знали, чи KIJV готовий боротися за нас. Навіть невеликі кроки важливі”:
“У нас тут американський настрій настрою. Багато хто боїться, що документи можуть бути підписані, що Бог, Він залишить нас під російською окупацією на довший період. Тому що ми знаємо, що Росія зробить тут”.
Вони бояться, що якщо Києв погодиться призупинити зброю, це може означати, що Росія здійснюватиме ту саму політику, що і в Криму, стираючи українську ідентичність та придушування населення.
“Вони вже замінюють місцевих жителів своїм людям. Але люди тут все ще сподіваються, ми продовжимо свій опір, нам просто доведеться бути більш креативними”, – говорить він.
У той же час, Павел вважає, що війна повинна закінчитися, навіть якщо це означає втрата можливості повернення до України. Однак він розуміє, що це рішення не буде простим.
“Людське життя – це найбільша цінність … але є деякі умови для припинення зброї, і не кожен може погодитися з ними, тому що виникає питання: чому всі ці люди вмирали протягом останніх трьох років? Чи будуть вони відчувати себе покинутими та відданими?” Він помічає.
Війна для Росії в Україні – Новини
За словами Білда, російська армія змогла взяти 18 українських поселень за тиждень, вигравши майже 200 квадратних кілометрів території в регіонах Донецька, Харо та сума.
А в державній гордості Російської федерації вони сказали, що якщо Україна не піде в умови Росії для вирішення війни, вона залишиться без суми, лайна, Одеси та інших міст.
Тим часом військовий потяг російських окупантів був підірваний на території тимчасово окупованої Запорожи, і ключовий логістичний шлях окупантів на Криму був порушений.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)