Нові зобов’язання не будуть використовуватися для продуктів, які повинні бути транзитними ЄС.
Рада ЄС схвалила нові обов’язки щодо продуктів харчування та добрив з Російської Федерації та Білорусі, які ще не оподатковували жодних обов’язків. Повідомлялося про офіційний веб -сайт Європейської ради.
Згідно з рішенням, збільшення обов’язків заробить з 1 липня 2025 року.
Слід зазначити, що нові зобов’язання вводяться на зменшення залежності ЄС від агро -iiMport від Російської Федерації та Білорусі та зменшення доходу Російської Федерації, спрямованих на фінансування російської агресії проти України.
Передбачається, що нові зобов’язання щодо російських та білоруських азотних добрив будуть поступово вводитись за допомогою трирічного періоду проходу.
“Нові зобов’язання будуть використані стосовно сільськогосподарських товарів, на які становило 15 відсотків усіх сільськогосподарських імпортів з Росії до ЄС у 2023 році”, – йдеться у звіті.
Тому протягом трьох років ЄС збільшить обов’язки в галузі цукру, оцту, борошна та харчування. Це означає, що весь імпорт сільського господарства з Російської Федерації до ЄС тепер буде піддатися обов’язкам.
Крім того, 6,5%обов’язків було введено для добрив з Росії та Білорусі, а також додаткові збори в розмірі 40-45 євро за тонну у 2025-2026 роках. До 2028 року ці зобов’язання збільшаться до 430 євро за тонну.
У той же час, інновації не впливають на російський експорт сільськогосподарських продуктів та добрив до третьої країни через Європу, що, як пояснено в Європейській комісії, “відповідає обов’язкам ЄС у забезпеченні безпеки харчових продуктів у всьому світі”.
Торгівля між ЄС та Російською федерацією
Як повідомив Уні, Європейський парламент 22 травня схвалив у другому прочитанні Закону про збільшення 50% обов’язків для багатьох сільськогосподарських товарів з Росії та Білорусі.
Зі свого боку німецький канцлер Фрідріх Мерц надає схвалення 18 -го пакету санкцій ЄС щодо Російської федерації на наступному тижні. Це може забезпечити зменшення “цінової стелі” для російської нафти від 60 до 45 доларів за барель.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)