Новини

Спинні безпілотники SBU можуть знову атакувати,

0
Please увійти або зареєструватизробити це.
620 324 1748868528 9346

У той же час експерти стверджують, що ця унікальна тактика українських спеціальних служб може бути використана не лише проти Росії.

Україна здійснила напад, яка може змінити правила війни – і не лише для Росії. Новий підхід, який використовується Українською службою безпеки, до удару до чотирьох військових аеропортів Росії, привів тактику нападів безпілотників на новий рівень, пише Business Insider.

“Ця атака – це вікно в майбутній війні”, – сказав Джеймс Паттон Роджерс, директор Інституту технологічної політики Корнелл.

За словами СБУ, українські агенти контрабандували квадрокоптером на Росії – безпілотники були заховані в дерев’яних будівлях, що імітують будинки. У такому вигляді вони були встановлені на вантажівках, які проїхали якомога ближче до аеропортів – Белай, Дігілєв, оленя та Іваново. Після далекого відкриття дахів безпілотники почали та вдарили в голи. За попередніми оцінками, він пошкодив 41 літак. Втрати – до 7 мільярдів доларів.

ППО не встиг реагувати

На відміну від попередніх безпілотників, нова операція фокусується на мінімізації шляху до цілі. Безпілотники фактично були звільнені безпосередньо з Росії, обходячи S-300 та S-400.

Джастін Бронка з Королівського інституту оборонних досліджень сказав:

“Це дивовижний успіх для українських спеціальних служб”.

Колишній міністр закордонних справ Литви Габріель Ландсбергіс підкреслив: “Масштаб та винахідливість цього нападу показують, що Україна менше залежить від західної підтримки”. За його словами, удар був здійснений без помітної логістики чи розвідувальної допомоги союзникам.

Загроза глибоко в спину

Найбільш віддалений від уражених аеропортів – Белая, Іркутський регіон, понад 2500 км від українського кордону. Раніше безпілотники досягли максимуму 1100 км. Це означає, що Росія втратила почуття безпеки навіть з глибини ззаду.

Бронк зазначає, що навіть якщо половина пошкоджених літальних апаратів є бомбардувальниками TU-95 та TU-160, це значно зменшить здатність Російської федерації вводити круїзні ракети через українські предмети.

Більшість літаків були припарковані на відкритій території. Росія намагалася використовувати імпровізоване маскування – зокрема, воно складало шини на крилах – але це не заважало нападу.

Недоліком притулків є не лише Росія. Наприклад, у США в сучасному повітряному флоті також існує достатня кількість ангарів для захисту авіації.

“Сплячі” безпілотники та нова фаза війни

Україна не розкриває, як точно перевозили безпілотники на території Російської федерації, але це вказує на сприйнятливість російської логістики. Паттон Роджерс додав:

“Питання полягає в тому, скільки ще такого” Інтернету “там чекає крила”.

Карл Розандер, співавтор Nordic Air Defens, попереджає: Це лише початок. Безпілотники можуть залишатися “сплячи” на території противника і бути активованими в найчутливіший момент. І ця тактика може бути використана проти інших країн – включаючи НАТО.

Також читайте:

“Веб” напав на літаки Російської федерації

Пам’ятайте, що операція Паутетин-це велика атака Дронової СБУ та Гур на російську авіабазу 1 червня 2025 року.

Військово -повітряні сили зазначили, що після запуску Служби безпеки України, пазутину до знищення російських бомбардувальників у задній базі біля задньої бази, окупанти не зможуть довгий час здійснити терористичні напади на Україну.

Як прем’єр -міністр Денис Шмігал, спеціальна дія Української служби безпеки під кодовою назвою “Web” була необхідна для покращення ситуації з безпекою на тлі постійних російських нападів на цивільну інфраструктуру та населення. Це можна повторити.

Ви також можете зацікавити повідомлення:

За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)

Українська делегація прийшла до переговорів у Сполучених Штатах
Сумі - Росіяни потрапили в центр міста з MLR
0
0
0
0
0
0
Вже відреагував на цей пост.

Реакції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *