СВЯТО ПОЕЗІЇ

24-28 травня на місце «Книжкового Арсеналу» переміститься фестиваль «Київські лаври».  Цієї весни ХII-й Міжнародний фестиваль поезії пройде під гаслом «Білоруський десант і музика поезії». Що це, як і про що – дізнаємось далі.

Цей один з найбільших фестивалів поезії проводиться в Києві з 2006-го року. Журнал про сучасну культуру «ШО» залишається засновником та одним із головних спонсорів «Київських лаврів». «ШО» – це також низка виразних та цікавих проектів, що пов’язані з сучасною культурою в Україні та за кордоном.

Поетичні вечори, круглі столи та відкриті дискусії – все це «Київські лаври». Кожного року програма формується за допомогою розгляду оргкомітетом найцікавіших заявок та проектів учасників. Пріоритетними є ті проекти, де учасникам не більше 35-ти років, оскільки фестиваль має на меті пошук та просування сучасних молодих поетів.

Щодо виграшу, окрім 1000 доларів за поточним курсом – переможці отримують авторську статуетку Євгена Дерев’янка, що складається з двох однакових частин, які вручаються кожному лауреату фестивалю. Символізують вони позамовну рівність і поетичне братство.

«Цього року в Києві виступлять поети з України, Білорусі, Грузії, Росії та США. Поруч з молодими українськими авторами з різних регіонів країни читатимуть свої вірші зірки сучасної поезії: Петро Мідянка (Україна), Бахит Кєнжеєв, Андрій Грицман (США), Лілія Газізова (Татарстан, Росія), Борис Херсонський (Україна), Ніка Джорджанелі (Грузія), Віра Полозкова (Росія), Маріанна Кіяновська (Україна), Вероніка Доліна (Росія), Андрій Хаданович (Білорусь), Галина Крук (Україна), Марія Галіна (Україна – Росія) та інші.

У фестивалі цього року бере участь народний артист України Олексій Горбунов і гурт «Грусть Пилота», а також молоді виконавці та музиканти з України й Білорусі», – за даними сайту журналу «ШО». Ознайомитись з детальною програмою фестивалю також можна на са        йті «ШО».

Організатори обіцяють вражати гостей насиченою програмою Київських лаврів» та радувати можливістю безкоштовного відвідування більшості заходів. Побувати на цьому справжньому поетичному святі можна буде вже дуже скоро. Безперечно, травень 2017-го у Києві насичений культурними подіями, які варто відвідувати.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of