ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ, або ЯК УРЯД ВІДНОВЛЮЄ СПРАВЕДЛИВІСТЬ

17 травня відбулось засідання Уряду, на якому прем’єр-міністр Володимир Гройсман представив нову концепцію щодо змін нарахування пенсій. Що означає це анонсування масштабної реформи – дізнаємось далі.

Були представлені головні положення проекту закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій». Завдяки ухваленню законопроекту Парламентом, з 1 жовтня 2017 року можливо буде підвищення пенсії пенсіонерам. “У мене пропозиція прийняти цей закон. Направити на Раду реформ для якомога швидкого розгляду. Будемо працювати з Парламентом, щоб отримати підтримку цього закону”, – сказав прем’єр. Дане рішення було прийнято одноголосно.

Основні моменти законопроекту пенсійної реформи:

  • Зміна страхового стажу (якщо пенсіонеру до 60 і не вистачає до 5 років для 25 років страхового стажу, то можна це компенсувати внесками до Пенсійного фонду)
  • збереження віку виходу на пенсію;
  • показник розрахування пенсій, буде підвищено майже утричі;
  • зміна розміру внесків до Пенсійного фонду (задля встановлення балансу: ніхто не зможе отримувати більше, ніж сплачував, коштом тих, хто працював та сплачував свої внески)
  • особливі умови виходу на пенсію лише для військовослужбовців;
  • для працівників освіти, охорони здоров`я, соціального захисту та інших з 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсій за вислугу років;
  • Кабінет Міністрів пропонує скасувати обмеження розміру пенсій пенсіонерам, що працюють;
  • індексація (перерахунок) пенсій для захисту від інфляції.

Детальніше ознайомитись з усіма запропонованими змінами можна за офіційним посиланням: https://drive.google.com/

Отже, за словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, на виплату потрібних 12 млрд грн з 1 жовтня вже є. Залишилось якомога швидше призначити Раду реформ для того, щоб розглянути пенсійну реформу. Законопроект планують запропонувати до кінця травня, а от як і коли його ухвалить Верховна Рада – дізнаємось пізніше.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of