ЛАВОЧКА ЗАКРЫТА: УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ПОВНОЇ ЗАБОРОНИ НА ЗАЛІЗНИЧНЕ СПОЛУЧЕННЯ З РОСІЄЮ

Про це з посиланням на джерела, близькі до уряду України, пише «Комерсант». У «Укрзалізниця» заявили, що «ніякого рішення з цього приводу на даний момент не прийнято». Хоча офіційно ці відомості поспішили спростувати, за даними деяких джерел, Київ повним ходом веде підготовку до прийняття відповідного рішення. Зокрема, вже обраний формальний привід для його реалізації.

За інформацією газети, заборона на пасажирські перевезення введуть з 1 липня 2017 року. Це рішення, пише «Комерсант», буде обумовлено тим, що Росія  продовжує відправляти поїзди в підконтрольні сепаратистам райони Донецької і Луганської областей.

Колишній заступник голови Мінтрансу України Олександр Кава розповів виданню, що зараз пасажиропотік з Росією вже скоротився більш ніж на 60 відсотків, але все одно становить майже 2 мільйони осіб на рік.

До заборони на пасажирські перевезення, за даними «Коммерсанта», вже готується «Белавіа», яка веде переговори про збільшення рейсів з Москви до Києва через Мінськ.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що зараз питання припинення залізничного сполучення з Росією не розглядається, але зауважив, що це давно треба було зробити.

У прес-службі «Укрзалізниця» також сказали, що заборона зараз не обговорюється.

З 18 травня 2017 року на Україні введена повна заборона на переміщення по країні вантажних вагонів ряду російських підприємств, а також застосовані санкції проти «Федеральної вантажної компанії» .Всі вагони обіцяли вивести з України до кінця травня.

Україна також розширила загальні санкційні списки щодо російських підприємств і фізичних осіб. Під заборону, зокрема, потрапили «Яндекс», «ВКонтакте», «Однокласники» і Mail.Ru, доступ до сайтів яких тепер заблокований.

У Воронезькій і Ростовській областях Росії зараз будуються нові шляхи в обхід України довжиною майже 140 кілометрів. Укладання рейок там планують завершити до 1 серпня.

21 травня джерела “РБК-Україна” в парламенті повідомили, що Верховна Рада може проголосувати за введення візового режиму з Росією.

З березня 2015 року росіяни можуть в’їжджати на територію України тільки за закордонними паспортами, українці як і раніше можуть їздити в Росію за внутрішнім паспортом.

Надія Юнацька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of