ПІДСУМКИ САМІТУ G7, або ЩО НА НАС ЧЕКАЄ ДАЛІ

25 – 27 травня відбувся 43-й саміт «Великої сімки». G7-2017 пройшов на Сицилії, в італійському місті Таорміна. Складні переговори між адміністрацією президента США та європейськими союзниками щодо певних проблем, а також обговорення боротьби з тероризмом, зв’язків з Африкою та міграцією – це ключові моменти саміту.

G7 складається з семи високорозвинених країн, тому щорічний саміт, безумовно, впливає на стан політико-економічного життя світу. Італійський прем’єр Паоло Джентілоні зазначив, що в межах саміту «Великої сімки» представлена “важлива заява про боротьбу з тероризмом і безпеку”. Нагадаємо, ввечері 22 травня на стадіоні в Манчестері, де проходив концерт американської співачки Аріани Гранде, стався вибух, в результаті якого загинуло 22 людини. Інформацію про те, що вибух на стадіоні влаштував терорист-смертник, який загинув на місці – підтвердила поліція Британії, повідомляє AFP. Ця резонансна подія викликала хвилю обговорень та, безперечно, стала однією з головних тем саміту.

За підсумками зустрічі G7 була сформована заява, з якою можна ознайомитись за посиланням: http://www.g7italy.it/

“Боротьба з тероризмом і насильницьким екстремізмом, акти яких вразили країни G7, а також всі регіони світу, незалежно від країни, національності чи віросповідання, залишається одним із головних пріоритетів для G7”, – зазначено в документі. Окрім цього, було вирішено прийняти “найсильніші заходи, щоб знайти, визначити й покарати, в залежності від обставин, терористів і тих, хто потурає їхній діяльності”. Навіть більше, були обговорені методи боротьби з тероризмом в Інтернеті. “У той час як Інтернет є одним із найбільш важливих технологічних досягнень в останні десятиліття, Інтернет також є доведеним і потужним інструментом для терористичної мети”, – висловлено в заяві, наведеній вище. Протягом останніх 2-3 тижнів різні країни піддалися глобальній кібератаці. 13 травня, на зустрічі міністрів фінансів країн G7 в італійському місті Барі, було визначено, що уникнення цього повинно бути пріоритетним. Слід розуміти, що такі дії несуть небезпеку для економіки.

Саміт 25 – 27 травня був першим для президента США Дональда Трампа, президента Франції Еммануеля Макрона, а також для прем’єр-міністра Британії Терези Мей. Путін офіційного запрошення не отримав. Щодо результатів саміту G7-2017 для України, в підсумковій декларації виділили цілий розділ конфлікту на Донбасі й заявили, що конфлікт в Україні буде вирішено тільки дипломатичним шляхом. Також Еммануель Макрон оголосив, що хоче невдовзі провести саміт Нормандського формату з лідерами Росії, Німеччини та України у зв’язку з конфліктом на сході України.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of