НЕ "ВКОНТАКТЄ" ЄДИНИМ

(НЕ) МАЄМО ПРАВО ВИБОРУ

Не “Вконтакте” єдиним: 15 травня був опублікований указ Петра Порошенка про заборону не лише російських соцмереж, а також компаній, банків, авіакомпаній та ЗМІ. Підтримка або невдоволення цим рішенням нічого не змінить, указ набуде чинності не пізніше 1 червня цього року.

Із повним списком ресурсів із обмеженим доступом можна ознайомитись на офіційному сайті Президента України. Проте найгучніше обговорення нині навколо соцмережі «ВКонтакте». Одним абсолютно все одно, бо вони давно не уявляють свого життя без Facebook, а інші почали скачувати мобільні додатки для подальшого користування «ВК». Інтернет-провайдери по черзі відключають доступ до цієї соцмережі та інших ресурсів, але сам «ВКонтакте» розіслав всім повідомлення з інструкцією, як уникнути блокування. Тому завдяки сучасним смартфонам та спеціальним мобільним програмам можливо продовжувати користуватися «ВК».

«Скоро перетворимося на Північну Корею, де все забороняють. Маячня. У мене все це ще працює і оскільки я переїжджаю за кордон – буде працювати. Ніяких програм не скачувала й не збираюся. Думаю, петицію підписати. Я маю право “сидіти” в тих соцмережах, в яких хочу», – говорить Юлія, 20 років.

«Особисто мені все одно, чи буде “ВКонтакте” працювати. Єдине, що шкода – це переписки з близькими людьми. Люблю їх перечитувати. Я зберігала їх ще з 2013 року! Думаю, ми всі б звикли, якби це не було так різко та несподівано. Але я вважаю, що людина знайде спосіб з тобою спілкуватись, якщо того хоче. Також я принципово не буду скачувати сторонні програми», – розповідає Євгенія, 18 років.

«ВКонтакте» є нейтральним ресурсом: більшість людей використовували цю соцмережу заради спілкування, музики та навіть продажу речей, блогери підтримували зв’язок зі своєю аудиторією. Також функціонували групи, де волонтери збирали необхідні речі та гроші для бійців АТО й, що найцікавіше, ресурс не встановлював ніякої цензури щодо цього. Організації та просто групи волонтерів, які з якихось причин не вели ці групи паралельно на Facebook – могли лише постраждати.

Тим часом, росіяни не мають доступу до жодного українського сайту, а ми прагнемо жити у вільній та демократичній країні в таких умовах.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of