ВОЛОДИМИР ТИМОШЕНКО: “КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ ПОВИНЕН ПРИЙМАТИ НАРОД, А НЕ ХТОСЬ ЗА НЬОГО”

Одне з основних завдань конституційного процесу – підвищення суспільної значимості Конституції шляхом максимально відкритої та прозорої конституційної реформи, до якої буде залучена громада. Конституція незалежної України враховує світові та вітчизняні тенденції конституційного будівництва. Вона є основним Законом держави й визнається актом вищої юридичної сили, тобто саме на основі Конституції та її норм створюються інші закони й нормативно – правові акти.

Від дієвості Конституції залежить функціонування механізму державної влади, який має відповідати встановленому порядку.

Отже, чи стане Україна на шлях побудови справедливого правління, чи черговий раз потрапить у замкнене коло олігархічної влади.

Тимошенко Володимир Миколайович – експерт у галузі права, відомий фахівець у галузі конституційного, адміністративного, муніципального та підприємницького права адвокат, вказав на всі недосконалості Конституції та поспілкувався з Alibi.net щодо тернистого шляху до світлого майбутнього України.

 

-Володимире Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про переваги та недоліки Конституції України (КУ).

-Я взагалі вважаю, що Конституцію України повинен приймати народ, а не хтось за нього. По-перше ніхто не має право у Верховній раді приймати Конституцію, вони приймають закони, а не Конституцію. Саме тому я вважаю, що Конституцію треба приймати шляхом референдуму. Тому що по сходинкам ієрархії з початку йде Конституція, потім Закони України, які приймає Верховна Рада, котрі не повинні суперечити засадам Конституції, але що ми бачимо, нардепи приймають закони які суперечать вищезазначеній Конституції. Як взагалі Президент України може з початку підписувати Закон, а згодом Верховна Рада приймати його? Це справжнє правопорушення і за нього треба відповідати!

Що, на Вашу думку, потрібно змінювати в Конституції у першу чергу?

– Як я вже зазаначав, Конституцію повинен приймати народ, шляхом референдуму, але і тут народ можуть і підкупити, небезпека і тут є. Для того щоб провести референдум, треба нормально розробити закон щодо процедури проведення нього та виборів але не так як приймають закони наші нардепи а нормально, по-людськи.

-Як Ви вважаєте, скільки ще років це безправя буде тривати?

– Знаєте, потрібно не допускати до влади тих людей, котрі щоча б один раз зробили проступок. Якщо б ця влада була б моя, то я б собі залишив лише 10 чоловік, усіх інших треба судити. Більшість політиків, політичних лідерів партій є брехунами, владу потрібно кардинально змінювати.

Надія Юнацька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of