ДОГРАЛИСЯ НА ПОДАТКОВОМУ МАЙДАНЧИКУ

24 травня відбулась чимала антикорупційна операція. Затримані екс-посадовці часів Януковича. Ретельна та довга підготовка передувала одномоментному затриманню 23 чиновників минулого Міністерства доходів і зборів.

На теренах 15 областей працівники Нацполіції та співробітники військової прокуратури проводили обшуки. За даними видання «Кореспондент», військовий прокурор України Анатолій Матіос, зазначив, що з 454 обшуків 220 проводились в квартирах затриманих, 54 в будинках, 36 в гаражах, 21 – на об’єктах нерухомості й на підприємствах. Осіб привезли в аеропорт “Київ” (Жуляни) вертольотами. Окрім цього, Матіос повідомив, що в Олександра Антіпова, який раніше був керівником податкової служби Луганської області, знайшли 3,8 мільйона доларів готівкою. “Це перше в Україні одномоментне затримання такої кількості високопосадовців, які одночасно будуть спрямовані до суду”, – сказав Матіос. Спочатку Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для Антіпова. Його вирішили звільнити, на 2 місяці вдягнути на нього електронний браслет та забрати закордонні паспорти. Проте 2 червня з’явилася інформація, за даними УНІАН, що Печерський районний суд Києва заарештував Олександра Антіпова з можливістю внесення застави в розмірі 100 мільйонів гривень.

Дані про розмір застав

Окрім цього, затримано так би мовити “смотрящего” за цим бізнесом, олігарха Сергія Курченка – генерал-лейтенанта Станіслава Денисюка. “Я думаю, що це найбільша антикорупційна операція, яка тривала і триває досі в масштабах країни. Близько 97 мільярдів гривень збитку завдано державі”, – заявив глава МВС Арсен Аваков.

Цікавим є те, що розібратися у справах, підготувати обвинувальні акти за так званими податковими майданчиками допоміг Роман Насіров, який нині відсторонений керівник Державної фіскальної служби. “Коли Луценко передав провадження за податковими майданчиками, ми зібрали нараду. Головою від ДФС був Роман Насіров… Якби не його сприяння реально в наданні всіх можливих аналітичних, інформаційних та інших ресурсів, ми це не змогли б дослідити”, – сказав Матіос. Зазначимо, Романа Насірова підозрюють у завданні збитків на 2 млрд грн. Він вийшов зі СІЗО під заставу розміром 100 мільйонів гривень. Як надалі може скластися доля Насірова, Анатолій Матіос не сказав.

Не обійшлося й без критики. Лідер партії «Успішна країна», а також попередній міністр доходів і зборів Олександр Клименко назвав затримання колишніх співробітників Міндоходів «для піар-супроводу звіту генпрокурора Юрія Луценка у Верховній Раді». Тим не менш, тривають розгляди всіх справ, призначена судом загальна сума застави колишнім керівникам податкових адміністрацій складає 443,988 мільйона гривень. Далі буде.

 

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of