БАГАТООБІЦЯЮЧИЙ ПОЧАТОК: У ПЕРШИЙ ДЕНЬ ЛІТА – ПРЕЗИДЕНТ ПОВІДОМИВ ВАЖЛИВІ НОВИНИ 

 Генерал-губернатор Канади підписав Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Про це стало відомо 1 червня, після повідомлення президента України Петра Порошенка на своїй сторінці в Facebook.

Офіційна сторінка президента у Facebook

«З урахуванням ратифікації нідерландським Сенатом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС це рішення має більш, ніж символічне значення. І Канада, й Нідерланди фактично синхронно зробили рішучий крок на шляху до формування трикутника вільної торгівлі Україна – Канада – ЄС. Після завершення всіх формальних процедур, цей трикутник об’єднає три регіони на двох континентах на основі спільної відданості ліберальним цінностям та ідеям», – зазначив Порошенко, за даними “Тиждень.ua”.

Передумовою цієї події було підписання угоди створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою 11 липня 2016 року під час візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну. За тим ратифікація Угоди 14 березня 2017 року Верховною Радою. Потім ухвалення ратифікації нижньою федеральною палатою Канади та верхньою – Сенатом, а після цього – підпис генерал-губернатора, що став остаточним етапом на шляху набуття документом юридичної сили.

Виконання положень документа допоможе розвивати торговельно-економічне співробітництво між Україною і Канадою, модернізувати вітчизняне виробництво задля конкурентоспроможності та використовувати переваги безмитного доступу до ринку Канади. Можливе також створення нових робочих місць. Український бізнес отримає доступ до північноамериканського ринку, що може допомогти підвищити рівень експорту й прямих іноземних інвестицій в країну.

Окрім цього, Сенат Нідерландів проголосував за ратифікацію Угоди про асоціацію Україна – Євросоюз, передає УНІАН. Нині документ має підписати король, а набуде чинності він після публікації в Державному журналі. Петро Порошенко домовився щодо графіку вступу в силу Угоди про асоціацію з главою ЄС Дональдом Туском, повідомляє «Кореспондент». “Також президент Європейського Союзу поінформував зацікавленого українського президента про результати зустрічі “Великої сімки”, яка відбулася в Італії. Потім глава української держави й глава ЄС обговорили ситуацію на Донбасі. Петро Порошенко звернув увагу на постійні порушення Росією мінських домовленостей і закликав ЄС продовжити санкції проти Москви”, – повідомили в прес-службі українського президента.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of