РЕЗУЛЬТАТИ НОРМАНДСЬКОЇ ЗУСТРІЧІ ДЛЯ УКРАЇНИ

Нещодавно завершилися переговори в рамках нормандського формату, що проходили у Берліні. Відбулися переговори заступників міністрів закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини. Про основні завдання зустрічі та її результати далі.

Як передає “Укрінформ”: «Сьогодні була пропозиція української сторони оголосити черговий (десятий) режим тиші, але попросити або зажадати (як завгодно можна називати) від російської сторони, щоб президент Путін особисто наполягав. Ми думаємо, його послухають», – сказав Вадим Пристайко, голова української делегації. Основним завданням зустрічі було заслухати доповіді про діяльність чотирьох робочих підгруп тристоронньої контактної групи мінських переговорів, про це також повідомив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, пише агентство “Укрінформ”. Пристайко припускає, що найреальніше зараз розраховувати на прогрес в складному питанні обміну заручниками. “Ми вважаємо, що ця робота дозволить зняти всі останні перепони для обміну “всіх на всіх”», – зазначив він.

Українська сторона виступила з доповіддю щодо нинішньої ситуації на сході нашої країни. Окрім цього, було наголошено на необхідності нового введення режиму тиші, тому що його зараз не дотримуються. Головним моментом в переговорах залишилось наполягання української сторони щодо припинення стрілянини. Прес-секретар українського зовнішньополітичного відомства Мар’яна Беца розповіла: «Кожен день фіксуються обстріли й загиблі навіть серед цивільного населення. Тобто мінські домовленості абсолютно не виконуються, і до цього було привернуто увагу з нашого боку», – передає NewsOne. Також Мар’яна Беца запевнила, що з боку Російської Федерації не спостерігається бажання брати участь в цих переговорах і дотримуватися Мінських угод. «На даний момент Росія не виконала жодного пункту з мінських домовленостей», – підсумувала вона.

Twitter посла України в Німеччині Андрія Мельника

Нагадаємо, до цього зустріч на рівні політичних радників у нормандському форматі – відбулася 24 березня 2017 року в Парижі. Представників Росії на ній не було. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні. Тоді сторони домовилися затвердити основу дорожньої карти з реалізації Мінських угод. Також на початку травня 2017 відбулася перерва у нормандському форматі. Це було спричинено виборами президента у Франції та парламентськими виборами в Німеччині, які заплановані на вересень.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of