НОВІ СТАНДАРТИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Нещодавно в одному з матеріалів ми узагальнювали поняття медицини в Україні та розповідали про пертурбації, які лише планувалися. Сьогодні повідомляємо вам про зміни на законодавчому рівні, а точніше – мова йде про медичну реформу. Що відбувається і як – читайте далі.
6 червня Верховна Рада України включила до порядку денного Проект закону Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, а вже 8 червня відбувся розгляд у першому читанні. Врешті-решт, Парламент прийняв за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який є частиною медичної реформи. Цей законопроект після низки переголосувань у першому читанні підтримали 227 народних депутатів на пленарному засіданні, повідомляє «24 канал».

До пацієнтів з болючими особистими історіями приєдналися і лікарі.

Усі вони вимагають одного – нарешті розпочати зміни. Законопроект передбачає фінансування медичних послуг і лікарських засобів бюджетними коштами через систему державного соціального медичного страхування.

Дані законопроекти запроваджують: конституційне право на безкоштовну медичну поміч, державні гарантії, конкретний обсяг медичних послуг та лікарських засобів, а також пільги, що вже існують та залишаються чинними. Більш детально можна ознайомитися за посиланням: http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170604_b.html

З 2022 року акредитацію медустанов здійснюватиме спеціальне державне незалежне агентство, за даними «5 каналу». Детальний опис гарантованого пакета медичних послуг і лікарських засобів Верховна Рада затвердить як необхідну частину державного бюджету в складі проекту закону про держбюджет, повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк на брифінгу в середу в Києві, пише “Інтерфакс-Україна”.

«Зараз їхня зарплата низька, бо лікарі прив’язані до цієї сітки комунальних лікарень. Після впровадження реформи зарплата лікарів буде залежати від кількості пацієнтів і це буде стимулом для кожного лікаря”, – заявила Уляна Супрун, також вона зазначила: «В Україні є велика проблема – ми брешемо. Ми говоримо, що медицина безкоштовна, а вона не така. Ми всі платимо за все, від самого початку, коли заходимо в лікарню. Замість того, щоб брехати, що ми маємо безоплатну медицину, говорімо правду. Кошти, які виділяються зараз з державного бюджету, використовуються неефективно».

З офіційної сторінки Президента:
Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of