ВІЗОВИЙ БЕЗВІЗ. УКРАЇНЦІ ЗУСТРІЧАЛИ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ З ВІЗАМИ

Вночі з 10 по 11 червня українці офіційно можуть пересуватися у країни Євросоюзу без візи. Журналісти Alibi.net.ua поїхали до аеропорту “Бориспіль” зустрічати безвіз разом з мандрівниками.

Нарешті! Українці можуть забути про те, що таке візи для Європи. Наразі для того, щоб полетіти за кордон, потрібен біометричний паспорт та певна кількість грошей на картці (Фінляндія – 30 євро на день, Польща – 300 злотих на день, Німеччина – 40 євро, Бельгія – 45 євро та інші).

Все відразу почалось ,чесно кажучи, не дуже – перший “безвізовий” рейс до Барселони QU4451 перенесли на 2 години. Гарний початок, чи не так? Ставлячи запитання: ” а чи Ви по безвізу летите?” більшість відповідало що просто боялися, та вирішили перестрахуватися : ” Ми взагалі чекали цей безвіз ще у юнацтві та до сих пір не віримо, що це нарешті відбулось”, “ми хочемо полетіти наступного разу без візи, але черги на отримання біометричного паспорту просто шалені , моя знайома взагалі “зустрічається з сервісом” тільки 5 липня ( усміхається )” – туристи до Барселони на чек-іні. Це правда – наразі для того щоб отримати біометричний паспорт потрібно простояти у черзі місяць, а навіть іноді і більше, дуже “по-європейськи” – швидко, зручно та без зайвих хвилювань (сарказм).

Ми пробули з 2 ночі до 6 ранку в аеропорту, постійно питаючи та біжучи за майже кожним туристом, запитуючи про безвіз, ми не зустріли жодну людину, котра скористалася цією “бажаною” інновацією. Виходить наші люди побоювалися бути першими, та скоріш за все не довіряли словам нашої влади. Звідки ця невпевненість та вагання? Чому українці не скористалися цим, як казали наші представники влади “впевненим шляхом до Європи”? Йдемо у Європу, кажете ? “Україна це Європа” – казали вони.

Що найцікавіше, нардеп Ігор Попов, у фейсбуці, дуже їдко прокоментував святкування безвізу у серці столиці: “Не дивуйтеся, що на офіційний захід з приводу безвізу зганяють за рознарядкою бюджетників, які не зможуть цим безвізом скористатися. Ті, хто буде користуватися – стоять у чергах за паспортами або пакують валізи, тому на концерт прийти не зможуть. А біля сцени шикується черга тих, хто разом із вождем ніс безвізову колоду на суботнику і тепер вимагає своєї частки тріумфу”. Як зазначає Українська правда, курсантів військового інституту КНУ імені Шевченка змусили брати участь у заході “Безвіз”, що проходить у суботу ввечері на Європейській площі в Києві.

Тож чому українці полетіли з візами, це запитання залишається відкритим, чекаємо коментарів від експертів. Але не зважаючи на це, ми знайшли людину, яка все ж таки перетнула кордон Україна – Польща через пункт Грушів.

Караваєва Марія, 25 років – засновник бренду South art: “Прямую до Франції , брати участь у складі команди від України у 24-годинному марафоні з картингу. Український паспортний контроль:
-Скільки вас? 
-Троє.
-Всі по візах подорожуєте?
-Ні, двоє по візах, один без візи – Маша. (Взаємні усмішки).

Караваева Марія перетинає кордон з Польщею.

Разом із паспортами повернули пам’ятку для перетину кордону по безвізу (від автора – всім, хто сьогодні перетинав кордон безвізового режиму, видавався буклет з правилами безвізу – перелік відповідних документів, список документів необхідних для перевірки, максимальний період перебуванням за кордоном (90 днів), історія безвізу та інше). Польський контроль: привітались, прикордонник взяв до рук наші паспорти, запитав куди ми їдемо, оглянув автівку, попросив відкрити капот, хлопці , які їдуть зі мною, перетинали кордон зі звичайним паспортам, з візами, їх викликали щоб зняти відбиток пальців. Я теж вийшла з машини, очікуючі що ця процедура для всіх нас, але мене попросили сісти в машину . Ось так, без жодних питать, наче нічого нового, мене пропустили через кордон без візи. Так офіційно, але дуже мило”.

Пам’ятка для перетину кордону по безвізовому режиму.

Сподіваємось, що українці нарешті насолодяться безвізом, а поки що на нас чекають нескінченні черги на отримання біометрики, та люди, котрі все ще користуються шенгеном.

Надія Юнацька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of