ХАЦКЕВИЧ У «ДИНАМО»: ЧОГО ОЧІКУВАТИ?

«Сьогодні історичний день: Олександр Хацкевич став новим головним тренером київського «Динамо». Сподіваюся, що під час нашої співпраці ми здобудемо нові трофеї та поставимо якісну гру в команді, адже йому передається боєздатний колектив»,- так прокоментував призначення нового головного тренера «Динамо» Ігор Суркіс, президент столичного клубу. 2 червня офіційно Олександр Хацкевич, білоруський фахівець, а також колишній гравець київського «Динамо», був представлений у якості головного тренера клубу. Для білоруса «Динамо» – поки що найбільш іменита команда, яку Олександр Хацкевич коли-небудь очолював. До цього білоруський коуч мав досвід граючого тренера мінського «Динамо», асистента головного тренера збірної України протягом 2010-2011 років, а також очолював молодіжні колективи національної команди Білорусі та київського «Динамо». Останнім ж місцем роботи Олександра Хацкевича стала збірна Білорусі, із якою фахівець працював два роки. Щоправда, особливих позитивних зрушень у грі збірної помітно не було. Та й результат не покращився. Хіба що Олександра Глєба поставив на місце, який наприкінці ігрової кар’єри знову «зловив» зірку. У статті ми проаналізуємо, що ж зуміє змінити в «Динамо» новий тренер і чи його призначення – шаг уперед для киян?

Усі ми, футбольні вболівальники, розуміємо, що перш за все це призначення пов’язане з економічними змінами та відповідно фінансовими витратами в «Динамо», адже президент клубу Ігор Суркіс заявив, що з приходом Олександра Хацкевича київське «Динамо» повинне звикати до менших заробітних плат. Наприклад, як повідомляє «ПлюсСпорт» з посиланням на коментар посередника ФІФА, сам білорус буде отримувати вдвічі менше, ніж його попередник Сергій Ребров – приблизно 30 тисяч доларів щомісячно. Крім цього, значно «урізається» зарплатня й в усього тренерського штабу столичного клубу: Олег Лужний, Максим Шацьких (обидва – колишні легендарні гравці «Динамо», останній – навіть один із найкращих нападників за всю історію клубу), а також Михайло Михайлов, тренер голкіперів, отримуватимуть від 10 до 15 тисяч доларів кожного місяця, як зазначає посередник ФІФА. Виходячи з цього, можна зробити висновок: трансферів, вартістю в п’ять-десять мільйонів, очікувати не варто. Мабуть, якщо «Динамо» й вирішить кимось підсилитися, то це буде футболіст з чемпіонату України або ж калібру Кадара чи Пантіча. Але хай краще вже так, аніж зовсім нічого.

Тепер перейдемо до психологічних аспектів, яких варто очікувати від нового головного тренера в роботі з «Динамо». Олександр Хацкевич – людина та в минулому футболіст, що грав у команді під орудою Валерія Лобановського, тренера, в пріоритеті для якого дисципліна завжди посідала перше місце. Напевно, білоруський спеціаліст недарма взяв до свого тренерського штабу Олега Лужного, який ще в часи капітанства «Динамо» нерідко міг жбурнути бутсою чи просто нагримати на одноклубника за погану гру та недостатню самовіддачу. Тому гравцям «Динамо» грати у півноги не дозволять, якщо ті не хочуть отримати «на горіхи» від Лужного. Проте чи не завадить, можливо, напружена атмосфера в роздягальні гравцям і в результаті не призведе до конфліктів всередині самого колективу? Що ж, взнати це ми зможемо згодом.

Структура гри. Важко спрогнозувати, як буде грати «Динамо» на чолі з Олександром Хацкевичем. Адже по його роботі в збірній Білорусі взагалі мало що зрозуміло: збірна грала від суперника, здебільшого другим номером. Проте варто визнати, що рівень гравців білоруської збірної не дозволяв діяти інакше. У київському клубі навряд чи і вболівальники, і керівництво підтримають такий принцип гри: як суперник дозволяє, так і граємо. Дисципліна на полі, гра від оборони, бистрий вихід із оборони в атаку за допомогою флангів, велика кількість кросів з бокових брівок, акцент на високих нападників, що добре грають головою, пресинг на чужій половині поля – мабуть, те, чого слід очікувати від нового «Динамо». Більшість цих складників гри тісно переплітаються з принципами побудови гри Валерія Лобановського, але чи вистачить цього для здобуття золотих медалей зараз, у сучасному футболі? Повернення до «олдскульних» основ Лобановського – діло непогане, проте в умовах сьогодення варто мати в запасі й власні сучасні тактичні напрацювання, чого в Олександра Хацкевича нині не відслідковується. Час ще є. Подивимось.

Звичайно, тренерський штаб з такими відомими у футбольному світі прізвищами, як Хацкевич, Лужний, Шацьких – цікавих хід, вектор розвитку від Ігора Суркіса. В минулому вони без усілякого перебільшення були по-справжньому великими футболістами, зірками українського футболу і не тільки, але чи не погіршить ця трійця і не заплямує власне реноме вже в якості тренерів? Адже керівництво, незважаючи на слова про «побудову нової команди», буде вимагати результат тут і зараз же. Та й уболівальники клубу теж. У «Динамо» такі вимоги. Інших й не існує.

Владислав Політ

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of