СПРАВА ОСМАЄВА

Нещодавно було скоєно замах на уродженців Чечні Адама Осмаєва і його дружину Аміну Окуєву, які воювали добровольцями в зоні АТО.

Прикидаючись іноземним журналістом, який нібито хотів взяти інтерв’ю, чоловік почав стріляти. Окуєва з метою самооборони відкрила вогонь у відповідь і поранила нападника.

«Замах на Адама Осмаєва – це дійсно виклик для спецслужб, тому що кожен день та у кожному місті ситуація має бути під контролем. Спецслужби мають працювати у постійному режимі, щоб не відбувалося таких масштабних інтегрованих проектів, коли під виглядом якихось представників інших держав, журналістського товариства, прикриваючись іншими агентами, займалися за великим рахунком замовними убивствами», – зазначив Валерій Гелетей, за даними “Укрінформу”.

Фото нападника. Укрінформ

Пізніше стало відомо, що у кілера при собі були знайдені документи громадянина України – Олександра Дакара, 1958 року народження. Також було оприлюднено фото цього паспорта. Фотографія саме цієї людини є в матеріалах на сайті “Руспрес” про так званого “кілера Кадирова”. Мова йде про котрогось Денісултанова Артура Абдулаєвича на прізвисько “Дінго”, який змінював прізвище на Курмакаєва, а потім ще декілька разів – на Цебро, Тищенко. Окрім цього, представлявся як “Артур Дакар”. Останнє ПІБ – Крінарі Артур Абдулаєвич.

Документи нападника. Укрінформ

Окуєва заявила, що “кілер виявився дуже непростою штучкою: на його совісті багато вбивств чеченців, в тому числі й в Європі”. «Я рада, що він отримав по заслугах саме від моєї руки (за попередньою інформацією, він буде “ходити під себе” весь залишок свого жалюгідного життя (одна куля застрягла в хребті). Але в цьому заслуга не моя – так було завгодно Богові в цей священний для нас місяць», – додала Окуєва.

Головною версією спроби замаху на Осмаєва в МВС називають помсту за його патріотичну позицію. Відкрито кримінальне провадження за фактом замаху на вбивство двох і більше осіб (за ст. 15 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України).

Також нещодавно, після перебування Адама Окуєва в лікарні, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив його разом із дружиною. «Адам Осмаєв сьогодні виписався з лікарні після замаху на нього та Аміну Окуєву! … Був радий нагородити бійця поліцейського добробата Аміну, замість старенького ПМ (що заклинив на 4му пострілі)- новеньким Glock-43», – підкреслив він.

Як повідомляє “Українська правда”, Арсен Аваков сказав журналістам в Одесі, що слідство просувається швидко, а також те, що ланцюг подібних замахів тягнеться до Росії. «Мотиви, суть, порядок виконання злочину, а також довжелезний ланцюжок, що веде до деяких лідерів Російської Федерації, у нас зафіксовані», – зазначив глава МВС.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of