"БУНТУЙ, КОХАЙ, ПРАВА НЕ ВІДДАВАЙ"

КИЇВПРАЙД 2017

О 10-тій ранку 18 червня розпочався довгоочікуваний Марш рівності. Цього року маршрут було збільшено до 1,2 кілометра. Активісти розпочали свій рух на перетині вулиць Богдана Хмельницього та Володимирської, та закінчили на Льва Толстого до одноіменної площі, звідки деякі учасники були відвезені на громадському транспорті в безпечне місце, а деяким навіть створили “зелений коридор” до входу у метрополітен, куди не пускали нікого крім членів акції.   

Саме у цей день була посилена не лише охорона безпосередньо місця проведення , а й усіх станцій метро, які знаходилися поблизу. Адміністрація Києва добре подбала про охорону активістів, котрих захищали близько 6000 правоохоронців. Уся територія, відведена під проведення мирної демонстрації була надійно перекрита металевим парканом, а при вході поліція обшукувала кожного на наявність заборонених предметів. Поліціянти не пропустили жодної не перевіреної сумочки чи портфелю – рівень безпеки на акції бул високий.

Марш рівності joiner-и сприймали з усмішкою та розпростертими обіймами до всіх, всіх учасників об’єднувало одне відчуття – гордість.

“Я пишаюся бути частиною цієї події. Це надзвичайно важливо для мене та моїх друзів відстоювати права людини”,- коментує учасниця Маршу. Активісти скандували із гаслами: Всі рівні, всі різні”, “Бунтуй, кохай, права не віддавай. Більш того, Марш підтримав посол Канади — Роман Ващук.

Тим не менш, навіть попри надійну охорону, сутички неможливо було уникнути. Двоє чоловіків і жінка перешкоджали проведенню Маршу. Спочатку один із активістів проти демонстрації з невеликої сцени агітував ідею, що існування ЛГБТ спільноти веде до руйнування держави, деморалізації суспільства та знецінення традиційної української сім’ї. Не було жодної людини, яка б зі злістю відреагувала на тираду противника заходу. Навпаки, люди поставилися до подібних заяв з гумором, та лише глузували з подібних слів. Але напруга почала зростати,  коли противник  спочатку намагався словами зупинити колону, а потім створював фізичний опір, викрикуючи та закликаючи усіх сторонніх людей йому допомогти. Але попри всі зусилля, брава трійка активістів – противників підмоги не дочекалася.

 

На щастя, Марш рівності закінчився досить спокійно, хоча вже відомо про  сутички біля парку Шевченка та на Контрактовій площі.

Лада Вознюк

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of