ВЕЛИКІ ПЛАНИ КАБМІНУ

НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ

Нещодавно Кабінет міністрів України схвалив й направив на розгляд Національної ради реформ при президенті новий законопроект про приватизацію.
Фото REUTERS

Нині в Україні налічується близько 3,5 тисяч державних підприємств, більшість з яких може бути передано в приватну власність. У власності держави можуть залишитися компанії, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки. Які зміни можуть відбутися та про якісну перебудову управління такими активами – далі.

Нещодавно Кабінет міністрів України схвалив й направив на розгляд Національної ради реформ при президенті новий законопроект про приватизацію. За даними «Уніан», законопроект передбачає регулювання приватизації одним законом (нині – 7 законів), згідно з яким буде лише два типи об’єктів приватизації (замість п’яти) – великі й малі. Замість п’яти процедур приватизації пропонується залишити дві – аукціон і викуп. Великі об’єкти приватизації будуть продаватися виключно за участю авторитетних радників, а малі – через електронний майданчик Prozorro. «Ми підготували нове законодавство України щодо приватизації. Це означає, що після прийняття в парламенті закону буде нова система прозорої конкурентної приватизації. Але ми закладаємо один дуже важливий нюанс. Поки буде проходити судова реформа, ми заклали в цей закон норму, що на весь приватизаційний процес буде поширюватися англійське право», – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Даний урядовий законопроект про приватизацію, який передбачає запровадження принципів конкурентного продажу державних активів і захисту інвестицій на основі англійського права, може бути прийнятий у Верховній Раді України вже у вересні – жовтні цього року. “Ми хочемо, щоб у вересні-жовтні цей закон був прийнятим. Він відкриє можливості широкого інвестування в економіку нашої держави. І ми зацікавлені, щоб кожна інвестиція була успішною. Ми забезпечимо конкуренцію, прозорість і захист – три речі, які для нас важливі”, – зазначив Володимир Гройсман.

Окрім цього, Кабінет міністрів України підтримав проект закону, який передбачає внесення нового оператора газотранспортної системи України “Магістральні газопроводи України” у перелік об’єктів держвласності, що не підлягають приватизації.

Отже, чи буде підтриманий цей законопроект, після прийняття якого стане можливим розпочати процес масштабної приватизації та залучення в Україну інвестицій, нових технологій, а також створення нових робочих місць – дізнаємося під час наступної сесії Верховної Ради України.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of