ДИПЛОМАТИЧНА ВІЙНА

США ТА РОСІЯ

США ТА РОСІЯ
Фото: Reuters

Поки Сенат США направив на розгляд Дональду Трампу проект закону про нові санкції проти Росії, у МЗС РФ уже встигли назвати санкції Конгресу «незаконними». У Росії хочуть усунути американських дипломатів та арештувати власність у відповідь на санкції США. Тобто, Росія почала дипломатичну війну зі США.

Президент США Дональд Трамп, скоріш за все, підпише нові санкції проти Росії, Ірану та КНДР. Про це повідомляє The Associated Press, посилаючись на джерела в адміністрації Трампа. Також в Адміністрації зазначили, що президент приступив до виконання законопроекту неохоче. «Зіткнувшись з майже одностайною двопартійною підтримкою законопроекту як в Палаті представників, так і в Сенаті, президент вважає, що його руки зв’язані», – пише видання. Окрім цього повідомляється, що Трамп в приватному порядку висловив розчарування у зв’язку з можливістю Конгресу обмежити владу Білого дому з питань національної безпеки, заявивши, що це ускладнює зусилля з координації з союзниками, особливо в Європі, які застосовують інший підхід до санкцій.

За даними Reuters, то за підсумками голосування, законопроект підтримали 98 сенаторів, 2 проголосував проти. Документ підтримали як республіканці, так і демократи. Глава держави має остаточно затвердити закон, або застосувати до нього право вето.

У цей час, Кремль розпочинає дипломатичну війну й хоче арештувати дачний комплекс американського посольства у Срібному Бору. Росія ввела санкції проти США, вимагаючи, щоб до 1 вересня була скорочена кількість працівників в РФ американських дипломатів і технічних працівників до 455 осіб. Саме стільки нині росіян працюють у дипломатичних установах США. У Росії заявили, що можуть видворити 35 американських дипломатів у відповідь на санкції США, пакет яких узгодив Сенат. Про це повідомляє «КоммерсантЪ» з посиланням на джерела в російському МЗС. «Москва розглядає можливість обмеження максимальної кількості дипломатів у Росії, чий штат перевищує розмір російської дипмісії у Вашингтоні. Відповідь Москви може також стосуватися американських компаній, що працюють у Росії та найширше представлені у споживчому секторі й IT”, – пише видання. «Ми, як ви знаєте, поводимося дуже стримано, терпляче, але в якийсь момент нам доведеться відповідати. Неможливо нескінченно терпіти якесь хамство стосовно нашої країни», – заявив Путін та продовжив «Коли буде відповідь, якою вона буде – це залежатиме від того, в якому вигляді остаточно ми побачимо той закон, який зараз обговорюється вже в Сенаті США».

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of