УКРАЇНСЬКА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ ЩЕ ДОРОЖЧЕ?

НОВА МЕТОДИКА ТАРИФОУТВОРЕННЯ ТА ЗАКУПІВЛЯ ВУГІЛЛЯ У США

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ ДЛЯ КРАЇНИ ЗА НОВИМИ ТАРИФАМИ
Фото REUTERS

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП), завершила формування законодавчої бази для впровадження стимулюючого тарифоутворення для компаній – постачальників електроенергії (обленерго). Про нову методику тарифоутворення та закупівлю вугілля у США – далі.

Стимулююче регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів (3, 5 або 8 років). За новою методикою передбачається, що тариф на електроенергію, яку відпускає компанія-ліцензіат, складатиметься з операційних витрат компанії, амортизації та ставки прибутковості на старі або нові активи.

«Це збільшить тариф обленерго в 3 рази», – сказав колишній член НКРЕКП Андрій Герус, додавши, що в 3 рази можуть зрости не самі тарифи на електроенергію для споживачів, а закладена в них частка вартості послуг обленерго, за даними «Уніан». Також Герус повідомив, що для покриття вартості послуг обленерго за новими тарифами потрібно буде знайти на ринку електроенергії додаткові 30 млрд грн в рік, передає «Уніан».

«Уряд ініціюватиме додаткову обробку постанов НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг – Alibi.net) про стимулююче регулювання і проаналізує можливі наслідки його впровадження на практиці, зокрема, впливу нової системи регулювання на кінцеві тарифи споживачів електричної енергії», – зазначається в повідомленні виконавчого директора Офісу реформ при Кабінеті міністрів України Антона Ященко. «Впровадження стимулюючого регулювання є важливою передумовою успішної приватизації обленерго. Також це сприятиме залученню інвестицій у галузь для оновлення зношеної інфраструктури електропередавальних організацій, поліпшення надійності і якості послуг з електропостачання», – додав Ященко.

Окрім цього, «Центренерго» уклала з американською Xcoal Energy & Resources контракт на постачання до кінця цього року 700 тисяч тонн антрациту. За даними «Уніан», про це заявив керівник компанії «Центренерго» Олег Коземко під час презентації цього контракту в посольстві США в Києві. «У штаті Пенсільванія ми відвідали п‘ять великих вуглевидобувних підприємств. Ми провели переговори з цими підприємствами. І найкраща пропозиція була отримана від Xcoal … Контракт підписано на постачання 700 тисяч тонн вугілля до кінця цього року», – сказав Коземко.

 

 

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of