НЕ ОДНИМИ ОБІЦЯНКАМИ

«ПЛАН МАРШАЛА» ДЛЯ УКРАЇНИ

«ПЛАН МАРШАЛА» ДЛЯ УКРАЇНИ
Фото REUTERS

Нещодавно стало відомо, що розроблений представниками Сейму Литви “Новий європейський план для України” (так званий “план Маршала” для України) передбачає як мінімум 5 мільярдів євро щорічної підтримки від Європейського Союзу на реформи, спрямовані на економічне зростання і розвиток.

«Обговорюємо литовський план для України на 2017-2020 роки та “Новий європейський план для України” (так званий “план Маршала”). Ця ініціатива Литовського Сейму передбачає економічну, політичну і фінансову допомогу для України в контексті євроінтеграції. Мова йде про, як мінімум, 5 мільярдів євро щорічної підтримки реформ, спрямованих на економічне зростання і розвиток», – повідомив на своїй сторінці в Facebook міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. За словами Кубіва, нині план активно обговорюється в ключових міжнародних інституцій з метою формування “групи друзів” України та необхідної підтримки для здійснення плану.

Нагадаємо, напередодні в липні президент України Петро Порошенко обговорив з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером під час зустрічі в Києві можливість розробки нового довгострокового плану економічної підтримки за типом “плану Маршала” – всеосяжної американської програми допомоги Європі після Другої світової війни.

Резолюція “За довготривалий план підтримки України” першочергово була ініціативою групи литовських політиків. Колишні прем’єр-міністри Литви різних років Андрюс Кубілюс і Гедимінас Кіркілас, а також екс-голова литовського МЗС Пятрас Вайтєкунас давно говорили про створення “Нового європейського плану для України”. Усі вони члени партії “Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи”, яка є частиною транснаціонального політичного об’єднання ЄНП (Європейська народна партія – Alibi.net). ЄНП повсякчас підтримує Україну: і під час анексії Криму, і під час початку агресії Росії на Донбасі партія або її члени приймали відповідні резолюції та робили відповідні заяви.

План Маршалла – це програма допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 році держсекретарем США Джорджем Маршаллом. У здійсненні плану брали участь 17 європейських країн. Заявленою метою США реалізації плану було відновлення зруйнованої війною економіки Європи, модернізація промисловості європейських країн, усунення торговельних бар’єрів, витіснення комуністів з владних структур і розвиток Європи в цілому.

Анастасія Халецька

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of