На повну силу новий зв’язок запрацює в липні 2018 року

4G УВ УКРАЇНІ:

Постер Itc.ua

Мобільні оператори запустили в Україні зв’язок четвертого покоління частотою 2 600 МГц. Про це заявили Vodafone, Lifecell та «Київстар».

Мобільні оператори купили частоти 4G (LTE) в діяпазоні 1 800 МГц. У липні 2015 року президент Петро Порошенко підписав указ про впровадження 4G технологій ув Україні. Згідно з цим документом, зв’язок четвертого покоління повинен запрацювати у 2017 році. 4 липня 2017 року Кабінет Міністрів дав дозвіл на впровадження цього зв’язку, а 9 серпня був затверджений конкурс на отримання ліцензії для запуску нового мобільного зв’язку. В Україні проведено два 4G-авкціони. Lifecell придбав два лоти сумарно на 30 МГц за 909,25 млн грн, «Київстар» купив три лоти сумарно на 30 МГц за 916,3 млн грн і Vodafone-Україна – два лоти сумарно на 20 МГц за 631 млн грн. У сумі держава отримала 7,89 млрд грн.

Де ж доступна нова версія мобільного швидкісного зв’язку 4G? Так, Lifecell заявив, що 30 березня почав надавати послуги зв’язку 4G у 22-х обласних центрах. Окрім міст-мільйонників LTE повинен запрацювати у Миколаєві, Чернігові, Рівному, Черкасах, Вінниці, Сіверськодонецьку та Краматорську.

Vodafone одним з перших запустив 4G у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі. До 2 квітня, згідно із заявами компанії, новим покриттям буде забезпечено 20 міст України. Перший запуск технології охопить три міста Київської области (Бориспіль, Вишневе, Чабани), Павлоград, Куп’янськ, Запоріжжя, Енергодар, Полтава, Суми, Івано-Франківськ, Чернівці, Луцьк, Кропивницький, Одеса та Херсон.

Нині покриття є надто слабим, навіть у Києві не всюди можна зловити новий зв’язок через те, що швидкість передачі даних є нижче, ніж 100 Мбіт/с. Проте не варто забувати, що це лише початок запуску нової версії швидкісного зв’язку.

Єдиною компанією, яка поки що не впровадила технологію 4G, є «Київстар», оскільки «швидко – не завжди означає якісно», а запустити «високоякісний 4G» компанія планує до 10 квітня. У повідомленні компанії сказано, що «Київстар», як законослухняна компанія, чекає отримання всієї необхідної дозвільної документації, а також проводить додаткові налаштування мережі у зв’язку з новими вимогами державних органів для запуску LTE». Тому користувачам доведеться зачекати. Важливо розуміти, що 4G – перспектива не одного дня, і так само, як технологія 3G, впроваджуватиметься поетапно.

На повну силу новий зв’язок запрацює в липні 2018 року. Для того, щоби скористатися ним, необхідно перевірити, чи підтримує телефон 4G (LTE) зв’язок та придбати USIM-карту в офіційних крамницях мобільних операторів.

 

Які ж переваги нової версії швидкісного зв’язку?

 

По-перше, 4G у 16 разів швидше, ніж 3G. З такою швидкістю більше не потрібно буде шукати Wi-Fi. По-друге, це більш стабільний зв’язок. По-третє, більш висока ємність мережі та стрімінґ відео у 16 разів швидше.

Нині запрацювала стартова версія запуску зв’язку четвертого покоління, тому деякі користувачі можуть скористатися новою технологією у тих містах, де це вже доступно.

 

А як бути користувачам, які не мають можливости підключитися до 4G?

 

Не переймайтеся, скоро й у вашому місті буде доступна така можливість, адже запуск нової версії зв’язку здійснюється поетапно.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of