ФРАНЦУЗ ІЗ УКРАЇНИ

До дня пам’яти унікального художника

Кассандр. Світлина у вільному доступі.

Дев’ятнадцятого червня 1968 року помер французький живописець на псевдо Кассандр. Театральний декоратор, плякатист і творець логотипу французької марки одягу Yves Saint Laurent.

Адольф Жан-Марі Муран народивсь у Харкові в родині еміґрантів. З початком Першої світової війни переїхав з батьками у Францію. Навчався у престижних паризьких закладах – Школі образотворчого мистецтва, а потім у приватній Академії Рудольфо Жуліяна.

Художник багато міркував на тему «мистецтво й глядач». І втілив у творах ідеї простору, руху та швидкости. Кассандр малював плякатів для транспорту. 1930 року відомого митця запросили до Спілки сучасних художників Франції. Він стає професором графічної реклами в Школі декоративного мистецтва, а потім у Школі графічного мистецтва.

Художник створив серію плякатів для автомобільної фірми Ford. Таланту митця вистачило й на лоґотип для відомої французької марки одягу Yves Saint Laurent.

Кассандр суттєво вплинув на розвиток плякатного мистецтва ХХ століття. Роботи майстра привертають до себе увагу, асоціюються з ідеями проґресу та технічних змін.

Ганна Матвєєва

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of