БЛАГОДАТНИЙ ХУДОЖНИК

Історія митця з Донеччини

Андріян Бардадим з найсвіжішим полотном "Нічна сторожа". Світина: Леся Доценко.

У селі Благодатне Великоновосілківського району Донецької области, за шістдесят кілометрів од фронту, живе й пише пейзажі й натюрморти Андріян Славянович Бардадим, малою Батьківщиною якого є село Шевченкове на Черкащині, де народився Кобзар. Колись пан Андріян мав прізвисько Українець, бо говорив на роботі українською мовою.

Малювати пан Андріян почав одинадцять років тому, коли звільнився з роботи. З того часу малює по дві години щоранку. Андріян Славянович має кілька персональних виставок, його картини виставлені у постійних експозиціях місцевих музеїв, а також продані у приватні колекції.

Андріян Бардадим не є членом Спілки художників – у ці кола приймають тільки з професійної освітою. З цієї ж причини не підписує власні полотна. На проведення виставок у великому місті не вистачає грошей. Місцева влада звикла до таланту пана Андріяна.

Нині митцю 65 років, проте ні цей, ні попередній ювілей відзначити відкриттям експозиції ні вдалося.

Роботи пана Андріяна високо поціновані. Художник отримував престижні пропозиції, проте відмовлявся – не може писати на замовлення. Кожною картиною передає настрій, відчуття, стан природи. Неоднозначно ставиться до творчих проявів Івана Шишкіна, детального реаліста, через відсутність на його полотнах місця для фантазії. Ближчими за духом і технікою пану Андріяну є французькі імпресіоністи.

Твори Тараса Григоровича Шевченка художник знає напам’ять. Перша вивчена поезія – «Катерина». Завчив за дитинства доньки – поки прав пелюшки. Його картини – прекрасні ілюстрації до «Кобзаря». Коли Бардадим проводить екскурсії власною оселею, де представлений живопис, читає вірші, які виразив фарбами.

Проте картини пана Андріяна подобаються не всім. До війни подарував знайомим кілька творів. Згодом приятелі вибрали сторону ворога, і, дізнавшись патріотичні настрої художника, оголосили подарованим полотнам анафему.

Двадцять років тому в Донецьку ще за доступною ціною Андріян Славянович придбав полотно з волошками пензля Поліни Шакало. Згодом дізнався, що картини цієї художниці є в Ющенка і Януковича.

Після відкриття таланту творчий прорив стався у всіх членів родини: почала малювати прекрасна дружина художника Надія, племінниця закінчила художній виш, і навіть шестирічна онучка Марійка зображує портрети батьків.

Марія Доценко.

У пана Андріяна не знайшлося білої гуаші для завершення картини. Тому сорочка Кобзаря намальована зубною пастою. Світлина: Леся Доценко.
Доценко Марія

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of