ПРИВИД ЦК

Кравчук про Чорновола

Світлина Сергія Супінського.

Перший президент Леонід Кравчук продовжує грати ролю секретаря з ідеології ЦК КПУ. Ідеологія КПУ/КПСС, як відомо, була суцільною «мітологією» про те, чого не було, нема й не могло бути ніколи. Але Кравчук на цьому собаку з’їв, і не одну. Й заслужив на прізвисько Хитрого Лиса, що здатний, не змокнувши, прошмигнути між крапельками рясного дощу.

Одинадцятого липня він читав «проповідь» ув одній зі столичних редакцій для майбутніх журналістів і, зрозуміло, відповідав на «юні» запитання. Щоправда, слухачам стукнуло менше літ, ніж Незалежности України, тому відповіді Кравчука звучали як істина в останній інстанції з вуст сивочолого дідугана.

«Я йому тоді запропонував посаду прем’єр-міністра України. Він відмовився. Я кажу: «Так я зараз запропоную посаду голови адміністрації, він тоже відмовиться».
«Ні, кажуть, він не відмовиться». І я його призначив представником президента у Львівській області. Через деякий час він звідти попросився сам».

Це Леонід Кравчук говорить 11 липня 2018 року про Вячеслава Чорновола, голову Львівської облради 1990-1992 рр. Ідеться, вочевидь, саме про 1992 рік.

Зазначу, про оферту Кравчука щодо прем’єрства я час од часу чую після вбивства Вячеслава Чорновола (десь із 2000-х років) – перш за все од лірика Павличка, академіка Юхновського, генерала СБУ Скіпальського, юриста-міжнародника Василенка, правника Івана Макара. Тобто винятково від активних нападників і захисників команди Кравчука/Марчука.

По-перше, жадної пропозиції не було, крім поїхати послом будь-куди, аби геть з очей Кравчука. По-друге, призначення представником президента в області теж не було. Вячеслав Чорновіл за власним бажанням пішов з посади голови облради у квітні 1992 року, бо 1 березня 1992 року був обраний співголовою Народного Руху. І казав, що смішно було би стати представником Кравчука, до якого був жорстким опонентом, посівши друге місце на президентських виборах з ідеєю декомунізації України.

Щодо уряду я думаю, що Кравчук боявся зробити пропозицію, бо, не дай Бог, Вячеслав Чорновіл може погодитися! Колишній народний депутат Ігор Гаврилов дотримується думки, що розмовами (звісно, у вузьких колах номенклятури) про потенційного прем’єра Вячеслава Чорновола щойно обраний президентом Кравчук перед усим хтів налякати розгублених комуністів після референдуму за Незалежність, аби згуртувати їх навколо себе у протистоянні демократам і щирим антикомуністам.

«Побачив, що він не може справитись і попросив піти з цієї посади», – бреше Леонід Кравчук про Вячеслава Чорновола. Отакий у нас привид, що запрошується як перший президент на зустрічі з патріотичною молоддю. Краще вже називали би його одним з останніх секретарів ЦК КПУ з ідеології…

Дмитро Понамарчук.

Дмитро Понамарчук

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of