УЖИНКИ ДОНБАСЬКОГО СТЕПУ

Анонс представи

Розмова з пані Любов'ю в приміщенні Великоновосілківської центральної бібліотеки.

Великоновосілківський район – найбільший сільськогосподарський район Донецької области. Цю територію визнано «зеленою зоною» Операції об’єднаних сил, тобто пересуватися та перебувати тут можна без обмежень.

На тривожній хвилі сподівань близько двох років зріла книга поезій і нарисів «На поетичній хвилі степовій…» Збиралися й редагувалися твори талантів району, присвячені чуттям, історії та природі. Підтримав наклад голова Великоновосілківської районної ради Сергій Кирилов. Член партії «Наш край» сказав, що видання має стати візитівкою району. Збірка вміщує тридцять два твори (двома мовами) авторів із сімнадцяти сіл і райцентру.

Одна з укладачок – учителька, поетка, краєзнавиця Любов Анастасова. Пані Любов з викладацької династії, спільний педагогічний стаж якої – 800 років. Дід Любові Євгенівни був шевцем царської родини. Була світлина сім’ї імператора з челяддю, серед якої і дід. Світлину вилучив і сховав батько – третій секретар райкому, бо маленька Люба вихвалялася цією світлиною на селі. Мама Любові Євгенівни – неукраїнка, тато – українець. Бабуся захоплювалася поезією Тараса Шевченка й умерла з «Кобзарем» у руках. Удома співали українських народних пісень, які стали основою творчости поетки.

Пані Любов пішла на українську філологію у Донецькому державному університеті. Навчання йшло нелегко, бо весь час присвячувала танцювальному гуртку та студентському хору. П’ятий курс закінчила у Бердянському педінституті, обравши фах учителя молодших класів. Віршувати надихнула робота у школі. Твори друкувались у газетах і збірниках Донеччини. Коли пані Любов читає присвячені родині вірші, на очах бринять сльози.

Викладацький стаж вчительки – 45 років. Після виходу на пенсію Любов Євгенівна працює з дітьми з обмеженими можливостями. Вона розробляє методичні посібники, індивідуальні плани, відкриває дітям світ. Максим Петров – один з учнів з унікальною долею. Батька хлопця зарізав комбайн, а мама пиячила. Дев’ятирічного Максима знайшли в курятнику і привезли до вчительки. Пані Любов навчила його читати, писати, створювала власні варіянти художніх текстів, які важко давалися хлопцеві. Любов Євгенівна сприяла реабілітації мами хлопця. Нині Максим успішний і відомий у містечку підприємець, має дружину і дитину.

Пані Любов навчилася розгадувати орнаменти вишивки й підготувала етнографічну роботу, в якій доводить самобутність візерунків рушників села Времівка. Разом з однодумцями зібрала колекцію для місцевого музею, серед якої рушники віком понад сто років.

Представа книги «На поетичній хвилі степовій…» відбудеться 3 серпня у ресторані «Колос», містечко Велика Новосілка.

 

Марія Доценко.

Збірник поезій і нарисів творчих талантів Великоновосілківського району Донецької области.
Доценко Марія

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of