МЕДВЕДЧУК ЩЕЗ

Цензура щодо сценарію фільму “Стус”

Нерукотворні шедеври пам’ятають усе. Тому московська нечисть їх боїться, яко остатній грішник Великого Пришестя.

Все, що є мистецтвом, народ успадковує скарбом колективної пам’яті. Як тавро наруги над народом ми успадкували пам’ять про злочини Медведчука. Особи, яка не достойна навіть великої літери правопису мови цієї землі.

Наруга над народом – це бути перевертнем, називаючи себе адвокатом. Хіба що адвокатом диявола. Те, що він зробив із феноменом людства – Стусом, набагато страшніше, аніж запроторив за ґрати. Медведчук заткнув рота мистецтву, аби світ так і не зрозумів нашої унікальності.

Стерли з лиця землі поета, стерли його коштовного «Птаха життя».

Що із «Птахом» невідомо. Або досі в архівах у Москві, або вже давно розвіяний попелом по сибірських нетрях. Так само, як і невідомо майже нічого про поета.
Скільки фільмів, повних видань, скільки екранізацій, фестивалів, вистав? Випрямте пальчики і полічіть. Згадується хіба найбільш вартісне – «Пресвітлої дороги свічка чорна». А далі метикуйте.

У кінці 2017 року нарешті просвітліло. Державне агентство України з питань кіно уклало з компанією «UM-GROUP» контракт про надання державної фінансової підтримки фільму про Стуса. Режисером є Роман Бровко, авторами сценарію – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, продюсером – Артем Денисов.

Глядачі побачать довгоочікуваного «Стуса» у 2019-му.

Однак вже зараз зі стрічкою творяться чудеса – загадково зникають картини. Все було нічого, поки не дійшло до суду і до адвоката.

Диявольська сутність адвоката зринула нараз.
Зі сценарію вилучили усі згадки про Медведчука.

Про це повідомив актор Геннадій Попенко на своїй сторінці у Фейсбуці:
«Проходячи кастинг на фільм “Стус”, я читав сценарій до фільму. У ньому БУЛА сцена останнього суду над Стусом..».

Однак згодом актор виявив, що суд із Медведчуком кудись зникли із фільму. Сцену суду прибрали: «Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок.»

Фільм мав бути про останні дні життя поета, загадкову смерть у радянському таборі. Однак те, що Стус потрапив у табір без суду, – справжня фантастика на межі із жахом.

Сумнівно, що сценаристи вирішили із Кінгом позагравати.

Причина фантастичних зникнень очевидна: “Продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом”( зі слів учасників знімального процесу).

Інформацію про вилучення сцен підтвердив продюсер стрічки Артем Денисов і пояснив, що сценарій, мовляв, перевищує часові рамки, тому й вирізали.

Час завжди важив найбільше. Тому прямісінько перед нашим носом, поки є час, «Мінський переговорник» замітає сліди.

Але пометикуйте, що адвокат диявола досі регоче там зверху і робить «дзень-дзелень» продюсерам, продовжуючи імперську традицію ЦЕНЗУРИ.

Знайомтеся, «феномен історії» – МЕДВЕДЧУКІВСЬКИЙ ЦИРКУЛЯР.

Андріана Біла.

Андріана Біла

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of