ДЕРЖАВНЕ СВЯТО чи ДЕНЬ БАБАКА

Відбулася представа книги Олександра Мосіюка

«День Прапора» – книга, представа якої відбулась у національній аґенції Укрінформ за два дні до офіційного Дня Державного Прапора України.

Чому 23 серпня День Державного Прапора України? Лиш одному Кучмі відомо та тим, хто готував Указ Президента № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Ця дата не має жадного стосунку до Прапора. Давно час установити логічну дату. Принаймні пасує 24 липня, коли цього дня 1990 року Національний Прапор замайорів на щоглі Київради на очах десятків тисяч киян і гостей столиці. Кажуть, було 200 тисяч!

Тоді Київраду очолював старий комуніст Арнольд Назарчук (член КПСС із 1960 року), а заступником голови був 35-річний фізик Олександр Мосіюк (який народився лише 1955 року), член Народного Руху України. Як заступник голови Київради Олександр Мосіюк узяв на себе відповідальність і здійняв Прапор над Київрадою. Про це він кольоритно й докладно розповідає у книзі «День Прапора».

Подія у Києві стала прикладом для лівобережної України – прикладом єднання під одним Прапором.

Будучи на представі, я спитав про День Державного Прапора України. Чому 23 серпня? Ніхто відповісти не зміг. Наче 2004 року Кучмі хтось сказав, що 23 серпня 1991 року до Верховної Ради вперше внесли жовто-блакитний стяг, і він здуру підмахнув указ… Народні депутати того скликання рухівці Іван Заєць та Ярослав Кендзьор, які теж прийшли на представу книги, про занесення Прапора 23 серпня 1991 року нічогісінько не знають.

Вважаю, що звертатися до Порошенка про перенесення свята Державного Прапора України на логічну дату нині зайве! Якщо українці дочекалися 27-ї річниці відновлення Державности України, то упевнений, що діждуться-таки справді Української України. Тоді можна буде говорити і про справжній День Державного Прапора України, і про відзначення вищими державними нагородами прапороносців Олександра Мосіюка та його соратників з Дембльоку Київради 1990 року.

А книга просто прекрасна! За ніч проковтнув і перечитав двічі. Висновок зробив один: лише націонал-демократам (молодим, передусим) підвладне майбутнє.

Наступні представи книги варто робити у студентських авдиторіях (щоби молодь розрізняла, де Державне свято, а де День бабака…)

Дмитро Понамарчук.

Дмитро Понамарчук

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of