ФІЛОСОФІЯ НА ПОЛОТНІ

У майстерні Олександра Шиніна

Марина Дубова та Олександр Шинін в майстерні художника. Світлина Юлії Жлобницької.

Творчий союз художників Вінниччини зосередив ключ свого таланту й майстерности у виставковій залі Спілки художників України, де проходять експозиції як місцевих художників, так і гостей. Нині членами цього союзу є сімдесят осіб.

Стіни залі прикрашають барвисті ряди пейзажів, портретів, аванґардні композиції. На осуд презентовані картини Михайла Бабія, Ігора Ященка, Ірини Кравченко, Валентини Колтановської, Івана Горобчук, Юлії Присяжної, Олександра Шиніна. Із деякими авторами випала нагода поспілкуватися особисто.

Майстерня Олександра Шиніна, заслуженого діяча мистецтв України, – царина справжнього модерного духу оптимізму, вишуканої естетики, що пронизує своєю кольористикою, образами, символами, глибиною смислів крізь полотно.

Малювати митець почав змалечку – батьки замість іграшок дарували олівці та фарби.

Дух дитячого захвату, щиро зацікавленого погляду у глибину і на звичайну красу простоти жевріє в очах, словах та навіть у відтінках тембру голосу 64-річного чоловіка.

Одна з робіт художника Шиніна носить назву «Екзистенція» (за тлумаченням автора – «цінність життя»). На картині зображено жінку, яка в розслабленому стані опускає до рота яскраву стиглу полуницю; навпроти неї – дари природи, що приносять людині блаженство. Композиція виконана у п’янких блакитно-синіх, пурпурових, рожевих тонах, які своєю насиченістю, вдалим поєднанням огортають глядача мереживом гармонії та життєствердження.

Пан Олександр переконаний: «Учені встановили, що картини випромінюють енергію, яка впливає на підсвідомість людини і може змінити її думки та навіть світогляд. Зображуване на картині має велике значення. Якщо картина ілюструє вбивство, вона закономірно буде нести негативну енергію. Колір грає також свою ролю. Світлі та яскраві тони є більш позитиві й душевні, ніж темні й похмурі». Майстер переконаний, що головна мета його творчости – принести задоволення людям, вселити у прісну, сіру буденність проміння світла, енергії, краси життя.

За цим позитивним світоглядом лежить проґресивна мистецька плятформа, яку художник вплітає у канву свого нового напрямку в образотворчому мистецтві, а саме ізоаксіологізм – зображення філософських міркувань про цінність життя (ізо – комплекс пластичних і матеріяльних форм, aксia – цінність, логіка – міркування). Прагнення до втілення цієї філософської концепції відчутне в усіх його полотнах: «Золоте озеро», «Вільна», «Краса», «Запрошення до щастя», «Краса перевтілень». Пан Олександр визнає, що джерелом натхнення для нього є позитивні, яскраві особистості, відчуття гумору та все прекрасне, що дає нам життя.

Авторка: Марина Дубова, 4 курс, філологічний факультет.

Учасники репортажу: Влада Бурлаченко, Крістіна Корягіна.

Світлини: Юлія Жлобницька.

 

Світлина Юлії Жлобницької.

 

У майстерні Олександра Шиніна. Світлина Юлії Жлобницької.

1
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Анатолий Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Анатолий
Guest
Анатолий

Превосходное интервью!