DONBAS FORCE – 2

Лише НАТО здатне зупинити війну Московії проти України (продовження).

На столі фраґмент московського "Ґраду", яким 2015 року московити із сепаратистами знищували Кримське.  Подарував голова військово-цивільної адміністрації Кримського Юрій Константінов на згадку про фронтове село та війну за Незалежність.  Світлина Валентина Волі.

Після того, як я висловив переконання, що лише НАТО на кшталт KFOR* (Kosovo Force) здатне зупинити війну Московії проти України, Сергій Шолох спитав: «А яким чином була ухвалена резолюція РБ ООН? Мені цікаво, як подолали [Московію] у РБ?»

ІСТОРІЯ ДОВЕЛА, ЩО НАТО МАЛО РАЦІЮ

24 березня 1999 року війська НАТО почали – без формальної згоди Ради Безпеки ООН – військову-повітряну операцію в Юґославії.
Ухвала про інтервенцію без мандата ООН стала одним з найбільш дискусійних питань в історії Північноатлантичного Альянсу.

Більше року тривали військові дії в Косово, й жадні дипльоматичні зусилля не могли їх зупинити.

НАТО взяло на себе ІСТОРИЧНУ МІСІЮ й розбомбило промосковський Бєлґрад, що становив загрозу людству навколо.

А 10 червня 1999 року Рада Безпеки ООН ухвалила одноголосно Резолюцію № 1244 (щодо Косово). До речі, ухвалила за активної участи Московії, яка (з переляку, вочевидь, бо НАТО показало силу в Юґославії) не скористалася правом вета.

Чому? Бо (для публіки) Московія виступала за цілісність Юґославії, й Рада Безпеки ООН поклала це в основу документу, щоправда, як і інтереси етнічних груп Косово. Але Косово не могло здобути було тоді Незалежність без згоди Бєлґрада. Прибічники незалежности Косово опинились у меншости на Раді Безпеки.

Відповідно до резолюції № 1244 РБ ООН центральна роля у мирному процесі закріплювалася за ООН і її Радою Безпеки: розгорталися цивільна Місія ООН у справах тимчасової адміністрації в Косово та Сили для Косово, що мали ґарантувати безпеку Місії ООН.

Сили для Косово (KFOR) взялося сформувати НАТО, бо мало загальновідомий успішний досвід гуманітарних програм у Боснії та Герцеговині.

Най би що верещала Москва, мов Резолюція Ради Безпеки ООН не виконується, KFOR здійснив місію – захистив мирних людей і зупинив війну Сербії проти Косово. Понад 200 тисяч сербів (їхніх московитів) покинули Косово з 1999 року й не повернулися.

Нині Косово – мирний край, де KFOR проводить де-инколи свої навчання.

Donbas force – це порятунок для людей!

Далі буде.

——-
*Вимовляється традиційно, як “кейфор”.

Сіверськодонецьке – Кримське – Лисичанське – Київ.

Дмитро ПОНАМАРЧУК
Дмитро Понамарчук

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of