ЩО ЗА ПТАХ ПРЕС-СЕКРЕТАР?*

В ідеялі він – майбутній голова парляментської фракції або багатий письменник у жанрі магічного реялізму.

На світлині:  прес-конференція, палац "Україна", 24 жовтня 1990 року.

Прес-секретар – це той, хто не тільки знає про події наперед, а і творить майбутні події, знаючи, як усе скінчиться. А скінчитися все має гучно й позитивно, тобто теплим і бурхливим припливом соціяльних морів.

Вершина діяльности прес-секретаря – коли він може спроґнозувати на кілька кроків (політичного) опонента чи конкурента свого працедавця.

Зокрема, запишіть собі до нотатника (на комп’ютер) знайомих і незнайомих журналістів (їх, як правило, більше, ніж сусідів і одноклясників), доповніть список тими, хто кому дружина-чоловік, хто їхні діти, як їх звати, коли їхні дні народження.

Повірте, журналістська вдача не раз зведе вас на одному гектарі. І як правило, тоді – коли журналісти будуть на инших (більш високих) щаблях. Вони нагадаються якраз тоді, коли слід привітати з днем народження, щоби нагадати про себе.

Записувати події треба так: дата, час, місце, навіть день тижня.

Знайте, ваш час – єдина валюта, якою можете розраховуватись як завгодно. За вашою спиною сейф, де незліченне багатство – ваш власний час. Будьте скнарою, тримайте ключ при собі, заощаджуйте і не розбазарюйте свого багатства на дурниці. Ви ж не Ахметов, навіть не Порошенко… Ви кращі.

Натомість працедавець (майже) завжди схоче (або зможе) винагороджувати лише грішми. Робіть так, щоби працедавець був вашим боржником, і це легко зробити: ви віддаєте найцінніше в житті – свій час, і можете віддавати більше часу, ніж він вам – грошей.

Вам пощастило, коли збігається напрямок душі. Але це окрема розмова.

Що і де сказав – треба не запам’ятати, а записати! А якщо пообіцяв – то треба вмерти, але виконати!

Забудьте про комфорт для себе, якщо шефу дискомфортне.

Ніколи не кажіть більше, ніж спитають, і відповідайте завше без зайвих вух.

Ніколи не хизуйтеся дорогими речами, бо саме недороге – безцінне, як ваша усмішка, коли шеф мовив удатну сентенцію.

Про стать клясичного прес-секретаря поговоримо иншим разом.
_______
* Третього грудня пообіцяв під час виступу на факультеті журналістики столичного університету «КРОК» відповісти на запитання: що таке прес-секретар? Пообіцяв – зробив. Тим паче, пообіцяв золотій молоді.

Дмитро ПОНАМАРЧУК

Чудова сімка – список студентів, які дочекалися на відповідь. Слідкуйте за цими талантами!
Дмитро Понамарчук

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of