КНИГА РОЗДУМІВ, ЩО СПОНУКА

Представа книги Василя Марушинця. 

Безцінну книгу випустив перший голова Іршавської районної організації Народного Руху України Василь Марушинець. Цінність у тому, що книга спонукає до роздумів та ідеї.

Роздуми

Василь Марушинець подав прізвища місцевих рухівців, які стояли на початках. Вони покинули цей світ, але пан Марушинець назвав їх напередодні 30-річчя Народного Руху України. Автор перелічив і всих голів Закарпатської організації Руху, плюс їхні світлини. Це щонайліпше пошанування борців за Незалежність України у ХХ столітті.

Автор спогадує історію про візиту Вячеслава Чорновола на Закарпаття: як зупинили голову Руху прикордонники, що сказали і як відпустили.

Автор зображає, як відроджувалась/утверджувалась Україна на Срібній Землі, як українці билися за волю з мадярськими гонведами, як рухівці пошановували на світанку Незалежности пам’ять героїв. Фактично переповідає, як будується Українська Україна руками не влади, а пересічних громадян. І на за гречку, і не за цукор, і не за посади…

Василь Марушинець умістив у книзі знимку власного членського квитка Народного Руху з датою перереєстрації «14 березня 1999 року». Це був пік боротьби Вячеслава Чорновола за єдність рухівських лав. Тоді підпис за голову Київської міської організації Руху поставив у квитку Олександр Чорноволенко, який після вбивства Вячеслава Чорновола подався до Тимошенки, прагнучи здати на поталу й увесь Народний Рух. Отака жалюгідна історія: Чорноволенко витер ноги об Рух, що вивів був його у люди, аби покласти до кишені мандат депутата від «Батьківщини». Так учинив і його приплічник – голова Руху Тарасюк…

Ідея

2019 року відзначатиметься 30-річчя Народного Руху України. Вшанувати рухівців, які не дожили до дати – справа чести. Якщо на кожній могилі рухівця з’явиться бодай на день маленький Прапор чи національна стрічка на Хресті, це буде продовженням боротьби за Українську Україну. Така раптівка світлин доведе, що Україна є і буде, бо рухівців – мільйони.

Дмитро ПОНАМАРЧУК

Василь Іванович Марушинець. Світлина зі сторінки на Facebook.
Дмитро Понамарчук

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of