КРАВЧУКУ ПОСТУКАЛИ 85

Як комуніст виконав оферту Чорновола

Антагоністичні кандидати у президенти України у клюбі села Галичани Городоцького району, 1991 рік, світлина Володимира Дубаса, газета «Молода Галичина».

Хочете розповім історію, як комуніст Леонід Кравчук (р. н. 1934) виконав оферту антикомуніста Вячеслава Чорновола (1937)?

Після голосування за Акт проголошення Незалежности України 24 серпня 1991 року Вячеслав Чорновіл промовив з трибуни (дослівно): 
«Мені сказали, що на вулиці є той прапор, з яким українці стояли на барикадах біля Верховної Ради Росії. Я прошу, щоб саме цей прапор був встановлений у нашому залі. І ще я пропоную, щоб до того, коли приймемо рішення про національну символіку, про національний прапор, наш прапор був піднятий над куполом Верховної Ради».

Голова Верховної Ради Кравчук одповів:
«Пропозиція зводиться до того, що мова йде про пам’ятний прапор, який був на танкові, який захищав Верховну Раду РРФСР. Ви бачили його по телебаченню. Я вважаю, що він завоював право бути в цьому залі». (Оплески).

І о 21:04 депутати на чолі з Вячеславом Чорноволом внесли Прапор до сесійної залі. Несли рухівці – Іван Заєць, Микола Поровський, Василь Червоній та инші з фракції Народньої Ради.

Насправді це був один із трьох прапорів із Секретаріяту Народного Руху України. На початку 90-х офіс Руху в Києві мав три полотнища Прапора – два 4х8 м та один 3х6 м…
Хоча всі вони були виготовлені під одну акцію – встановлення на щоглі Київського міськвиконкому 24 липня 1990 року, в кожного Прапора склалася своя історія.
Один із прапорів знайшов себе у стінах Верховної Ради й нині зберігається під склом у вестибюлі парляменту.

Дмитро ПОНАМАРЧУК

 

Світлина 24 серпня 1991 року Єфрем Лукацький, Associated Press.

Дмитро Понамарчук

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of