З 2022 року ЄС запровадив пільгову торговельну систему для України, яка закінчилася 5 червня 2025 року.
З 6 червня експлуатація автономних комерційних фондів (автономні комерційні фонди, банкомат), які передбачали непотрібну та необхідну торгівлю в Україні з Європейського Союзу. Таким чином, з сьогоднішнього дня ЄС відновив вплив умов на -депозиту та всебічну зону вільної торгівлі (DCFTA) з Україною.
Як зазначено в нових правилах, опублікованому в офіційному Eure-Exle Європейського Союзу, суми тепер будуть використані до 30 груп товарів з України.
Митні суми будуть дійсними з 6 червня по 31 грудня 2025 року. Вони становитимуть 7/12 річних обсягів, оскільки сім місяців залишаються до кінця року.
Зокрема, встановлюються такі суми:
- Пшениця та ІТ -продукти – 583 333 тонн;
- Ячмінь – 204 167 тонн;
- Кукурудза – 379,167 тонн;
- Яловичина – 7000 тонн;
- свинина – 11 667 тонн;
- Молоко і вершки- 5833 тонн;
- Сухе молоко – 2917 тонн;
- олія та молочні жири – 1750 тонн;
- Яйця – 3500 тонн;
- М’ясо птиці – 52 511 тонн.
Нульовий внесок встановлюється під сумами. Розклад здійснюється за допомогою принципу “Перший прийшов – перший отриманий”.
У випадку деяких категорій товарів було введено червень-вересень та жовтень-грудень. Це необхідно для забезпечення рівномірного розподілу витратних матеріалів протягом року.
Комерційна віза -вільна – те, що відомо
З 4 червня 2022 року Європейський Союз запровадив пільгову торговельну систему для нашої країни, яка була продовжена в попередньому році (а потім у травні 2024 року – на наступний рік). “Торговельне бачення” було розроблено для підтримки української економіки на тлі російсько-ірирської війни. Він суттєво допоміг країні у важкий період.
За даними Міністерства економіки, минулого року відсоток торгівлі товарами з Європейським Союзом становив майже 54% від загальної торгівлі України. Експортний дохід до Європейського Союзу на основі результатів минулого року збільшився на 16,1% до 24,8 млрд. Дол.
У квітні Уніан заявив, що Європейська комісія не планує продовжувати “торгову візу” з нашою країною після п’ятого червня. Насправді це означає повернення торгівлі між Україною та Європейським Союзом до довоєнних умов. Повідомлялося також, що ЄС має намір запропонувати певні сприятливі зміни в Україні.
5 червня стало відомо, що ЄС продовжив “торгову візу” сталі та праски з України на три роки.
Ви також можете зацікавити повідомлення:
За словами ЮНІАН (Офіційна сторінка: https://www.unian.net/)